| Anita939393 a întrebat:

Am si eu o problema: mi-a intarziat menstruatie 15 zile, sex neprotejat nu am facut decat acum dupa ultima menstruatie in acele zile "sigure", tind sa precizez ca mi-am inceput viata sexuala de doar 2 luni deci de cand mi-am inceput-o am avut doar o mesntruatie pe timpul careia am fost racita la ovare si m-a tinut 12 zile cu sangerare abundenta si dureri de burta; in mod normal ma tinea 3 zile fara nici un pic de durere si sangerare minima.Multumesc.PS: am 17 ani daca ajuta cu ceva, as dori un sfat daca se poate.

6 răspunsuri:
| Girl a răspuns:

Cel mai bun sfatbig grinu`te la un medic ginecolog.Ea iti poate spune exact ce ai.Nu te lua dupa parerile userilor TPU...Acestea sunt doar pareri.Nu este nimic sigur.Asa ca sa nu mai stai nelinistita este cel mai bine sa te duci la un control.

Data viitoare ai grija si foloseste prezervativ, sau daca preferi fara prezervativ, cere`i doctorei sa iti recomande niste anticonceptionale.

Multa bafta:*

| bebitza_3952 a răspuns:

Buna anita
nu cred ca ar fi o problema.si eu am mai avut intarzieri
si eu is de aceeasi varsta cu tine nu cred ca te pot ajuta cu mare lucru dar nu cred ca ar trebui sa iti faci griji.nah eu am avut intarzieri si de 2 luni.si tin sa mentionez ca si eu am facut sex neprotejat...
ai grija te-am pupat>big grin

| melynda a răspuns:

Nu sant foarte sigure zilele acelealaughing 15 zile e cam mult zic eu. ti'ai facut un test?

| Ruxandra87 a răspuns:

Este posibil sa se fi deeglat din cauza racelii, sau sa nu iti vina o luna. Totusi nu poti fi 100% sigura ca nu esti insarcinata big grin, asa ca mai bine ia-ti un test de sarcina.

| AnnA_9539 a răspuns:

Buna uite cum sa faci si eu eram in aceeasi situatie ca tine doar ca eu nu am facut sex doar mi-a introdus degetul in vagin cu putina sperma dupa care am facut posibil o infectiee nu mi-a venit ciclul decat astazi si ultima data l-am avut pe data de 11 mai deci na...eu mi-am facut pentru mai multa siguranta 3 teste de sarcina care au iesit negative si astazi surpriza.mi-a venit ciclul. deci parerea mea este sa iti iei un test sau 2 sau bine depinde de cati bani dispui i'ati si fa-ti'l. iar daca da negativ sansele sa fi ramas sunt aproape 0%iar, daca vezi ca tot nu vine du'te la ginecolog. FUNDA?:*

| Anita939393 explică:

Atunci imi puteti recomanda va rog un cabinet ginecologic daca stiti in bucuresti.Si daca doamne feresete sunt insarcinata stiti cumva un cabinet care face avorturi minorelor fara un parinte sau un numar de telefon macar...nu as vrea sa zic familiei despre asta daca doamne feresete sunt gravida.Multumesc