| BarBie_8225 a întrebat:

Am si eu o problema. O sa va povestesc ce am pe suflet si va rog daca aveti rabdare sa cititi si sa ma ajutati cu un sfat.

Am un coleg in clasa pe care il iubesc foarte mult de cand l`am cunoscut am simtit ca m`am indragostit.Am fost cu el 1 luna dupa o luna mi-a cerut sa ma culc cu el si eu am refuzat si ne-am despartit. El de ciuda ca nu m`am culcat cu el imi spune Lari eu m`am combinat cu tine doar ca sa te f** si cuvinte de`astea.De cand ne-am despartit ne comportam foarte aiurea unu cu celalat ne facem urati unu pe altu ii spun ca`l urasc desi il iubesc enorm el la fel imi spune ca ma uraste.Si acum cateva zile el cu prietenul lui sa luat de o colega de`a noastra si ea l-a chemat pe prietenu ei si mai cativa baieti la scoala si a venit si sa laut de el si de prietenul lui si el l-a chemat pe cumatu lui si mai 2 baieti. Dupa ce vorbeau ei, eu cu el am inceput sa ne certame si sa ne jignim si nu stiu ce mi-a venit si l`am injurat de mama si mama lui poate sa moara din moment in moment si mi-a dat o palma eu am sarit sa dau in el si s`au bagat ce`i care erau acolo.Cumatul lui Flavius mi-a spus ca trage masina la coltul strazii sa merg acolo sa vorbesc cu el si cand am ajuns s-a dat jos din masina l`am luat de mana p`urma l`am luat in brate i-am cerut iertare si mi-a spus de mama lui ca e ce`a mai importanat din viata lui si peurma am inceput amandoi sa plangem in timp ce ne tineam in brate si el mi-a spus"-Lari te-am iubit crede`ma ca te-am iubit!" si peurma s-a urcat in masina si a plecat!

Ajutati`ma va rog nu stiu ce sa cred pentru ca eu insist foarte mult sa ma impac cu el!

Răspuns Câştigător
| Laura B. a răspuns:

Sincer, daca el se gandeste numai la sex si o sa insiste asta in continuare inseamna ca nu te iubeste, si te considera la fel ca si celalalte fete... niste simple...

Ai grija... sa nu faci niciodata ceea ce tu nu vrei si nu esti sigura. Ai incredere in tine, timpul va trece si va fi mult mai bine!
Nu are rost sa suferi din cauza lui, or sa vina si altii, pana atunci, incearca sa-i explici ce simti pentru el, si daca vrea sa te accepte fara sa o faceti, inseamna ca te iubeste si o sa aiba rabdare cu tine.
Succes!

6 răspunsuri:
| FïяŠtℓovε a răspuns:

Daca ii explici iti spun eu ca nu va dori sex...incearca doar sa il faci fericit adica comportate cum ii place lui si asculta. l pentru inceput.ca sa stii o treaba si dupa aia se va atasa si nu. ti va mai cere asta te va astepta pana vei fi pregatitawinking

Bafta!:*

| tinka a răspuns:

Mmm 3 o situatsie complicata destul. dar cred ca ar trebui sa ai rabdare sa treaca ceva timp... veti intselege unele lucruri ce tine de voi, care acum nu le cunosti. ai rabdare (stiu e cam complicat) (('

| Deya_6605 a răspuns:

Impaca`te cu el si explica`i ca nu vrei sa faci sex straight face
daca nue de acord cu asta nu-l mai baga in seama. nu are rost sa-ti distrugi viata pentru un baiat straight face

| lola_7409 a răspuns:

Si eu sunt impreuna cu colegul meu de banca de 3 ani straight face si e super ok dar la inceput cam in primele luni era nasol rau de totstraight face adica nah si el le spunea baietilor ca e cu pentru doar pentru sex dar el nu mi-a propus niciodata...si faza e ca dupa 3 luni ne-am despartit ca era cam aiurea relatia si apoi el a venit la mine sa ne impacam si de atunci suntem impreuna si dragoste am facut doar dupa 1 an jumate deci... daca e cu tine doar sa te f'' nu are rost crede'ma astepta si lasa'l putin liber si totdata poarta'te tu frumos si ok ata cu el si cu ceilalti colegi daca te place te place pentru mai mult nu doar pentru sex.

| BarBie_8225 explică:

Problema e ca eu am mai incercat sa vorbesc cu el dar degeaba ca el nu ma intelege. Bine e si mai mic ca mine cu 3 ani are 15 ani dar na ma gandesc ca poate ar putea intelege ce simt pentru el.
Sau na nu stiu ce sa-i mai zic sa ma creada! Eu chiar il iubesc!

| denisa_1494 a răspuns:

Pai inceraca sa mai vb cu el...la scoala. Dar cu partea cu ''vrei sa te culci cu mine'' suna qam najpa... dar depinde cati ani ai.