| Maria1014 a întrebat:

Buna, am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta.
Azi eu cu prietenul meu am facut sex, el avand doar un prezervativ la el am decis s-o facem prima data fara prezervativ si apoi cu, am facut-o fara prezervativ dar eu nestiind daca sunt in perioada fertila tin sa precizez ca nu am un ciclu regulat, el nu s-a terminat in mine, ma gandeam la lichidul pre-ejacular, mi-a venit menstruatia pe 14 aprilie si luna aceasta mi-a venit pe 1 mai. Dupa toate acestea si-a pus prezervativul si dupa un timp s-a terminat din nou, a golit prezervativu' acela si l-a pus din nou. Intrebarea mea este : sunt sanse sa fi ramas insarcinata? Va rog frumos nu ma criticati. MULȚUMESC!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Avand un ciclu menstrual dereglat e greu sa ti faci o parere cu privire la zilele cu fertilitate maxima. Daca iubitul tau a fost atent cand si a pus prezervativul si stie sigur ca a terminat in interiorul lui atunci nu sunt sanse de sarcina. De la lichidul preseminal nu ramai gravida contrar opinilor eronate ale unora.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca a inceput menstruatia pe data de 14 Aprilie si la doar 17 zile dupa, adica in data de 1 Mai a pornit din nou o alta menstruatie, inseamna ca ciclul tau menstrual este EXTREM de DEREGLAT si din acest motiv ultimul ciclu fiind mai scurt de 21 de zile a fost un ciclu anormal, anovulatoriu. Exista posibilitatea ca si actualul ciclu sa fie la fel dar la fel de bine sa fie un ciclu normal. In astfel de cazuri este aproape imposibil de dat un raspuns care sa nu fie cu totul hazardat. Cu parere derau Nu se poate oferi un raspuns cert. Fiindca ciclul tau este foarte dereglat ar fi imperios necesara vizita ginecologica si urmarea unui tratament de reglare a ciclului. Multa sanatate!

| Maria1014 explică (pentru corbulalbrosu):

Mi s-a intamplat pentru prima data asta, adica am un ciclu de 25-31 de zile, intr-o luna am 25, in alta 28, difera la fiecare luna, am fost bolnava si am luat antibiotic si cred ca lucrul acesta mi-a dereglat. Sunt speriata chiar am nevoie de ajutor. Va multumesc frumos!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai sanse sa fi rams gravida din cauza acelui lichid, acum daca prietenul nu a urinat dupa primul numar sunt mici sanse sa fi gravida deoarece mai ramane sperma pe uretra.