| SuperLover a întrebat:

am si eu o problema... sunt de 8 luni cu un baiat la care tin extrem de mult, nu o fi iubire dar oricum e un sentiment foarte asemanator. Problema e ca saptamana trecuta am avut prima noastra cearta serioasa cand el mi-a zis ca apare monotonia si eu m-am suparat foarte tare. De obicei ieseam in weekend, dar weekendul trecut nu ne-am vazut pentru ca eram certati. Sambata seara insa el a inceput sa isi ceara scuze si sa ii mai dau o sansa, ca el ma iubeste foarte mult si ca a fost un prost, ca i-a fost foarte dor de mine si ca numai la mine se gandea. Ne-am impacat, toate bune si frumoase, doar ca nu mai vorbeam chiar asa de mult, vorbeam dar nu chiar ca inainte. Ieri am iesit, eram ok, ca de obicei si credeam ca ne-am revenit, dar mai pe la sfarsitul zilei nu mai vorbea, nu ma mai baga in seama, nu facea nimic. Eu m-am dus pe alta banca pentru ca eram suparata pe el (eram in parc) si am stat acolo aproximativ 30 min, el nu a venit la mine, nu s-a interesat deloc de mine. Intr-un final am plecat si a plecat si el si i-am zis la telefon ca o terminam, doar ca eram foarte nervoasa cand am zis asta si nu vroiam sa inteleaga ca o terminam pe bune. Am vorbit cu el pe mess, i-am spus foarte multe lucruri cum ca s-a schimbat, ca e pasiv, ca nu-si respecta promisiunile si ca saptamana trecuta imi zicea ca daca ii dau o sansa nu o sa-mi para rau. El se scuza si zicea ca nu stie ce e cu el, dar ca nu mai e ca inainte referitor la dragostea dintre noi. Dar nu si-a sters pozele cu noi de pe fb, pe mess imi zicea ca poate isi revina si ca o sa mai vorbim si ca sa nu plang pentru el, si ca o sa aiba grija sa nu ma mai faca sa sufar si a treia oara. Dar azi e ziua mea si nici macar "la multi ani" nu-mi zice... Eu una sunt extrem de confuza si mai ales suparata. El e prima mea dragoste cum ar veni pentru ca niciodata nu am mai simtit pentru un baiat ce simt pentru el si devin disperata, imi vine sa plang in orice secunda. Azi ar fi trebuit sa ies in oras, si cum avem acelasi grup de prieteni nu stiu cum o sa fac. Aseara am vorbit foarte multe cu el dar nu si-a schimbat parerea despre noi. As incerca sa vorbesc cu el azi, sa mai incercam o data si sa o luamm de la 0, sa ne comportam ca la inceput, dar nu stiu nici nu vreau sa par o miloaga. Dar oare va merge sau va vrea? Voi ce imi sugerati?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,la multi ani de ziua ta,sa ti se implineasca toate dorintele,si cele mai ascunse!
In al doilea rand,mai ales azi,nu ai voie sa te superi.El doar intarzie sa-ti spuna la multi ani,poate se gandeste si la ce ati vorbit ieri si nu-si gaseste cuvintele, nu stie cum sa te ia.
Pentru situatia in care sunteti, eu zic sa-i propui o pauza.Adica,o saptamana in care sa nu vorbiti, sa nu va telefonati, sa nu va cautati deloc unul pe altul.Intotdeauna ne dam seama cat de mult iubim pe cineva atunci cand il pierdem.O asemenea pauza,cam asta face,ramaneti fiecare, un timp scurt singuri, si intelegeti cam cum ar fi viata daca celalalt ar disparea din viata lui.
Ce zici?

| BubuLina999 a răspuns:

In primul rand la multi ani si nu fi suparata. inteleg ca ti la el dar daca a procedat asa inseamna ca nu te mai place ca la inceput. nu are rost sa incercati si degeaba ca mai rau iti faci cand vezi ca nimc nu se schimba si ca ai facut totul degeaba

se vede ca ai investit sentimente, dar daca el asa a vrut asta e. viata merge inainte si nu trebuie sa te opresti in loc doar pentru un baiat cara pana la urma nu a facut nimic cu care sa te ''recucereasca''

ai sa vezi ca atunci cand vei intalni alt baiat si cu care te vei intelege bine si o sa te iubeasca poate lui o sa.i para rau
.
mai bine sa fi acum dezamagita decat mai incolo. poate tu vrei sa te impaci cu el dar. acest baiat, dupa cum s.a comportat cu tine nu cred ca mai vrea

succes