| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema va rog sa ma ajutati. Din 14 octombrie am o viata sexuala activa cu iubitul meu si mereu facem dragoste protejat. dAR intr-o zi am facut dragoste protejat si la cateva minute ne-am jucat si a facut cateva miscari fara prezervativ dar nu a eliminat nimic...pe 3 noiembrie mie mi-a venit ciclul normal m-a tinut 3 zile putin cam rosiatic si abundent...mentionez ca ma dor putin sanii de ieri si parca imi sunt mai umflati...sunt balonata si constipata si parca ma simt obosita si am stare de greata...se poate sa fiu insarcinata? va rog sa imi raspundeti

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, dar trebuie tinut seama ca o cantitate mica sperma ramane dupa ejaculare pe uretra. daca intre actul sexual si joc, prietenul tau nu a urinat, e posibil a fi depus aceasta sperma in vaginul tau si sa fii insarcinata. Eu nu cred, dar nu e imposibil.
Oricum, dupa cum stii, nici prezervativele nu sunt chiar 100% sigure, asa ca in orice perioada a vietii sexuale exista risc de sarcina. Fa-ti un test de sarcina din prima urina de dimineata la minim 21 de zile de la respectiva intamplare.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti faci un test de sarcina...

| Pho3nix a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.
Dar ca sa fii linistita fa un test de sarcina.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Daca ti'a venit menstruatia n'ai de ce sa-ti faci griji...ca sa fii mai sigura fa un test de sarcina...asta pentru linistea ta... dar eu zic ca nu esti happy

| julieta a răspuns:

...pentru a te linisti fa un test de sarcina si inlatura orice dubiu.

| aiurica a răspuns:

Menstruatia. e un semn bun.inseamna ca nu esti insarcinata.Pentru a scapa de orice indoiala, eu iti recomand sa iti faci un test de sarcina...Ideea e sa nu mai fi stresata... Teama. te-a facut sa iit imaginezi anumite lucruri care pot fi normale.Adica.ce te face sa crezi ca astea sunt doar semnele faptului ca ai putea fi insarcinata? gandeste pozitiv.de exemplu: te dor sanii, pentru ca ti-a venit menstruatia sau pentru ca iti cresc, esti balonata si ai o stare de greata, deoarece ti-a picat ceva rau la stomac...Hai...fi vesela.nu se intampla nimic... te puuup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cum roșiatic și abundent?
Tu ești singura care știe cel mai bine fluxul și consistența menstrei tale.
Nu te lăsa peăcălită de aparențe.
Mergi la un ecograf pelvian și un test de sarcină. Mare grijă să nu fie indusă de subconștient sau o răceală ori o dereglare hormonală.
Pa, pa.

| valentyna a răspuns:

Sincer poti s fii sau s nu fii ...menstruatie poate siti vina si peste sarcina sunt cazuri... dar starile pe care le ai pot fi asa din imaginatia ta si de la teama de a nu fi inasrcinata... dar s te linistesti fa un testwinking

| valivitezomanul a răspuns:

Fa un test de sarcina pentru siguranta ta...si eu sunt de aceeasi parere ca nu esti insarcinatahappy