| Alinutza_8819 a întrebat:

Buna am si eu o relatiebatting eyelashes...Cu un baiat care ma iubeste, si eu il iubesc. Dar eu ma supar din orice, adica sunt prea geloasahappy. Ce as putea sa fac sa nu mai fiu geloasasad

Răspuns Câştigător
| zayidee a răspuns:

Mie gelozia mi se pare o stupizenie. Personal mi se pare sufocant sa ti se faca scene de gelozie, asa din orice. Nu imi place sa ma complic, sa stau sa ascult barfe, sa interpretez vorbe, gesturi, sa incep sa imi fac ganduri daca aud ca e in preajma unei fete, ori sa il urmaresc, si sa ma prefac ca il intalnesc din intamplare, ori sa merg la serv lui si sa vad cum se uita la colege, cum se uita ele la el. eu i-am zis iubitului meu, ca ii acord libertate si incredere totala, iar el are posibilitatea sa aleaga si daca l-am prins, sa nu se astepte sa il iert si totul merge super. Daca esti exagerat de geloasa, o sa iti ascunda anumite lucruri, de teama sa nu cumva sa le interpretezi si sa te superi. Si acu hai sa fim seriosi, cui crezi ca ii place o persoana care se supara mereu din orice. Da si tu putina dovada de maturitate, nu te purta ca un copil rasfatat.

4 răspunsuri:
| mihaela_7412 a răspuns:

Buna asa sunt si eu sincer ma gandesc oare unde ii dc nu imi rasp la sms cu cine e exact ca tine, si ma sup si gata ii zic ca ne desp nu stiu asta e de la sine nu cerd ca te poate ajuta cineva trebuie sa incerci sa ai incredere in el sau sa il tii tot timpu langa tine big grin

| jana_2486 a răspuns:

Toate suntem asa.ar trebui sa incerci sa te controlezi, sa fi mai optimista si sa ai mai multa incredere in el.

| ioana_6413 a răspuns:

Dacă eşti sigură că te iubeşte, n-are rost să îţi faci probleme degeaba. Dar, totuşi dacă eşti geloasă, poate subconştientul tău ştie că e ceva în neregulă cu băiatul ăsta, altfel nu ţi-ar da motive să fi geloasă, nu? Ai grijă, poate nu e la tine problema.winking

| miruna_1557 a răspuns:

Daca esti geloasa incearca sa ai incredere in el gandeste-te
ca te iubecte