| anonim_4396 a întrebat:

am terminat clasa a 12. a si am o fata in clasa de care mi.am dat seama in seara asta ca imi place. tin sa precizez ca am combinat un calmant cu vodka in seara asta. ei bine tipa nu e extraordinar de frumoasa la corp dar imi place la personalitate, nu avem aceleasi gusturi muzicale si nu umblam prin aceleasi cluburi dar stand cu ea intr.o zi am simtit o oarecare atasare fata de ea. nu stiu daca era doar o iubire ca intre prieteni sau m.am indragostit de ea. in general mie imi plac fetele cu 3 sau 4 ani mai mici ca mine si nu am iubit decat o singura fata cu care am fost. de la 17 ani nu am mai simtit iubire fata de o prietena si nu stiu daca sa incerc sa fiu cu ea. ma gandesc ca poate as iubi.o sau poate as strica o prietenie. fata e cu un an mai mare ca mine si fetele cu care am fost in ultimii 2 ani au fost dezamagiri. de la 16 pana la 17 ani am iubit mult o fata si tanjesc enorm dupa aceeiasi senzatie. ziua mea vine in o saptamana si as chema.o la ziua mea sa incerc sa ma sarut cu ea si sa raman sa vad cum decurge relatia dar nu stiu daca ar vrea sa ramana cu mine. imi e teama ca dupa ce o sa incerc sa o sarut o sa se supere si o sa plece. va cer voua sfatul in ce ar trebui sa fac. tin sa precizez ca suntem prieteni buni.

1 răspuns:
| Avril01 a răspuns:

Pai..incercarea moarte nu are! happy. Eu consider ca nu e tocmai indicat sa o saruti asa, brusc..cum ai spus si tu se poate supara! Poti incerca sa vb deschis cu ea, sa.i marturisesti ce simti pentru ea si daca e dispusa de a incerca ceva cu tine..bineinteles ca daca nu merge, prietenia voastra sa ramana la fel. O fata apreciaza intotdeauna sinceritatea! Sper sa faci ceea ce crezi tu ca e bine, succes.