| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema, nu chiar atat de majora, din moment ce sunt destul de matur sa inteleg ca poate nu este posibil sa o rezolv, dar totusi incerc, va rog, raspundeti cu cea mai mare sinceritate.Am intrat clasa a 9-a (da, da, mare entuziams, liceu vibes), si imi place de o fata (da, asa cum patesc toti). Acum o sa va pun aici un sir de evenimente care s-au intamplat intre mine si ea, care mie personal, imi da impresia ca ea ma place.Chestia e ca ea este lesbianca ori, in opinia mea este doar un teribilism al varstei doar pentru a atrage mai multi baieti(idk, si eu aici neexperimentat, de fata, din cauza asta va intreb pe voi). Deci, ne-am cunoscut, asa, asa, am mai vorbit asa aiurea.Ideea e ca dupa un timp cam dupa 1-2 saptamani dupa ce am inceput clasa a 9-a colegul meu de banca a intrebat-o la caterinca, daca vrea sa mearga cu mine la bal(Balul Bobocilor) si ea a zis ca nu stie dar un nu stiu spre da, de rusine fiindca eram si eu langa ea.Asta a fost primul semn ca m-ar place.Al doilea a fost intr-o zi in care am fost la o intalnire a unui club la care sunt eu, si surprinzator, e si ea.Am terminat intalnirea, asa si am intrebat-o unde sta, si UIMITOR statea pe langa mine asa ca i-am propus sa mergem acasa.Era cam 20 seara, era destul de intunecat, am inceput sa vorbim asa, am dat-o pana am ajuns la subiecte din astea delicate, iar fix atunci a trebuit sa ne despartim.Chestia e ca, dupa mine despartirea asta a fost o despartire care nu o sa o uit niciodata si nu mi-am dat seama cat de prost am fost, si ca ea mi-a dat un semn.Cand sa ma despart de ea i-am zis "Pa, pa" si ea a avut o reactie gen voia sa ma imbratiseze, cred fiindca s-a orientat spre mine si a fost o fractiune de secunda in care a ramas spre mine, dar eu am plecat. Apoi a fost ziua cu balul.Am mers la bal, am baut, normal cu limita, si mai pe seara pe la 2-3 noaptea, ce sa zici, am dat de ea.A bagat niste melodii DJ-ul iar ea dansa cu niste fete si cu un baiat (care a fost coleg cu ea 8 ani), asa ca se poate intelege chestia asta fiindca si eu as face la fel cu fetele din fosta mea clasa.M-am dus si eu acolo, baiatul ala fiind ca un frate pentru mine, si a bagat DJ-ul o melodie chiar foarte speciala si am luat-o de mana, ea uitandu-se la mine cu o privire care, sincer, chiar nu am putut sa o interpretez. Apoi am luat-o in brate si am inceput sa dansez cu ea, instinctul imi zicea sa o sarut, dar erau foarte multe prietene de-ale ei acolo plus mai multi colegi.Au fost cele mai frumoase 3 minute din viata mea (pana acum) cand am tinut-o in brate.Tin sa precizez ca ea in pauze la scoala nu vorbeste foarte foarte mult cu mine, dar totusi vorbim, fiindca ea se duce cu prietenele ei la fostele ei colege care sunt la alte clase tot in acelasi liceu.Chiar imi place de fata asta, imi pare rau ca a fost o istorioara mai lunga, dar o iubesc, chestia e ca daca i-as zice nu cred ca ar reactiona cu un NU, sincer nici nu stiu cum ar face.Dar nu as vrea sa-i zic, as vrea sa scot eu ceva de la ea, sa ma imbratiseze ea, sau, nu stiu, din cauza asta am venit aici ca sa ma invete cei care au trecut prin asta ca sa pot sa fac o fata sa ii placa de mine, desigur respectand semnele de mai sus.Tin sa precizez ca, fara falsa modestie, sunt un baiat inalt (1, 90) iar acum m-am apucat de sala si chiar se vad progresele.Va rog frumos, daca se poate ajuta-ti-ma happy Multumescc.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fii mai puțin timid.
Pune mâna pe ea, că nu mușcă!

| sofisis a răspuns:

De principiu, indiferent cum arati, fetele si femeile niciodata nu apreciaza timiditatea excesiva. Ai ratat deja 2 sanse...
Invit-o in oras sau ceva. In cel mai rau caz te refuza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie mai pe scurt asa nimeni nu o sa iti raspunda.
Tu iti dai raspunsuri singur, esti constient ca ai ezitat de 2 ori daca te simte ai jenat sa o saruti in public trebuie sa te retragi cu ea. Trebuie sa iti dai seama ca ea stie exact ce e in mintea ta, stia ca vroiai sa o saruti si ai ezitat
Intalneste-te cu ea inca odata si sa fiti singuri iar atunci o saruti, o sa raspunda cu siguranta bine daca vrei sa o chemi la tine nu ezita nu mai face aceeasi greseala ea se asteapta sa o faci.

| jamaicadrugsdealer a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut fratioare, mersi ca ai avut rabdare sa citesti.Nu am putut scrie mai pe scurt fiindca am vrut sa fac o intrebare cat mai complexa, sa inteleaga omul fiindca am vazut ca unii se plang pe site ca nu inteleg nimic, asa ca am decis sa o fac incat oamenii sa inteleaga tot.In legatura cu treaba cu raspunsul singur, voiam doar sa va spun ce gandesc eu si sa imi spuneti daca o fac in mod gresit, banuiesc, ca din moment ce ai trecut printre anumite etape ale vietii reusesti sa corectezi un pustan care are probleme cu gagicile.Mersi, oricum happy

| DaniAdrian a răspuns:

Draguta poveste ce pot sa zic, iti dau dreptate in ceea ce zici, multi am trecut prin asta si ce faci tu acum este mai mult decat necesar, nu-ti spun acum sa faci asa cum iti scriu eu dar poti sa iei in considerare si varianta mea, este o vorba din batrani bate fierul cat e cald, daca nu cumva vrei sa ajungi in friendzone si sigur nu vrei laughing incearca sa o inviti in oras cand sunteti in drum spre casa, fara frica, invit-o macar odata, petreceti o seara minunata, iar atunci cand vrei sa o saruti nu ezita, uitate in ochii ei apropie-te de ea si daca ea va face la fel atunci crede-ma o sa fii foarte foarte foarte fericit, sa nu-ti fie teama sau rusine, esti baiat pana la urma si normal si de drept noi facem primi pasi catre o relatie, succes cu fatawinking