| cassie96 a întrebat:

Am terminat folia de marvelon 21, sunt in a saptea zi de pauza si menstruatia nu a aparut... am avut doar un contact sexual luna aceasta si acela a fost la a 14-a pastila... ce se intampla? As putea fi insarcinata? Sa mai incep alta folie de marvelon, chiar daca nu apare menstruatia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent daca s-a produs sau nu menstruatia prima pastila de pe urmatoarea folie se administreaza asa cum este prevazut incepand din ziua urmatoare terminarii pauzei de 7 zile. In cazul in care va lipsi complet sangerarea si esti convinsa ca ai folosit toate cele 21 de pastile in fiecare zi si la ora obisnuita si nu ai varsat sau nu ai avut diaree si nu ai folosit antibiotice mai mult de7 zile, este foarte putin probabil sa fii insarcinata. Continua sa iti administrezi pastilele de pe folia noua la fel ca si pana in prezent. Doar daca nu vei avea menstruatie nici la sfarsitul acestui de-al 2-lea blister de 21 de pastile se va putea aprecia ca exista posibilitatea sa fii insarcinata si in acel caz va trebui sate adresezi medicului ginecolog care ti-a prescrise aceste tablete. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Ai putea sa mori.Eu zic sa te sinucizi(o sa ai o moarte mai placuta)Oricum toti murim intr-o zi...nu conteaza in care, c-o fi marti, c-o fi joi...

| cassie96 explică (pentru Samariteanul):

Suferi de nebagare de seama de te bagi si comentezi fara rost la postarea mea?

| Samariteanul a răspuns (pentru cassie96):

Nah,sufar ca luai o nota mica si ma descarc pe tine.