| Maya_4282 a întrebat:

Am trecut si eu a 9-a. In clasa este un baiat care ma place, dar eu incep sa nu-l mai suport! Se uita non-stop la mine, se baga singur in seama, cand eu ii intreb pe colegi daca vin in parc se baga si el repede... Chestia este ca eu nu sunt un om rau, dar nu mai suport comportamentul lui si mi-e rusine sa-i zic ca nu-l plac. M-a intrebat daca vreau sa fiu partenera lui la Balul Bobocilor. Simt ca-mi ies din pepeni! I-am zis ca ma mai gandesc... Imi este rusine sa zic "nu".

Ce sa fac? sad

3 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Spune`i ca deocamdata vrei sa inveti si sa iei note mari.e o scuza cam incredibila(in special pentru fetele din ziua de azi) dar el o sa te creada sigur.

| PatyKan a răspuns:

Nu zice nimeni ca esti un om rau daca iti spui parerea. Daca nu vrei sa mergi cu el, explica-i frumos ca tu vrei sa fiti doar prieteni si atat.
Nu e vina lui ca te enerveaza. El te place si iti arata asta. Tu cum nu reactionezi [nu ii zici nici da, nici ba] clar ca el tot incearca sa se apropie de tine.
Daca nu vrei sa fii cu el, cel mai bine e sa iti faci curaj si sa ii spui ce crezi [poti sa ii explici calm, frumos nu trebuie sa urli sau sa ii dai vestea in "public"].
Bafta! happy

| DidiChanx3 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie asa am patit si eu si simteam ca o sa mor pentru ca aveam un spectacol sa scoala pentru ce-i mici si trebuia sa dansez cu el vestea buna e ca a inteles ca nu putem fi mai mult decat prieteni si acum ma intelg super bine cu el si nu este o rusina sa zici n u poti sa spui ca deja esti cu altcineva fundita puppy dog eyes