| viktorya a întrebat:

Buna
am un baietel de 9 luni si fac sex neprotejat cu sotul meu, acum cateva zile am facut sex si nu a ejaculat in mine dar dupa cateva minute am reluat actul sexual, exista vreo posibilitate sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Depinde,daca s-a spalat dupa contactul sexual se nu aiba urme de spermatozoizi pe piele,si mai ales daca a urinat odata inainte sa inceapa ca sa arda spermatozoizii ramasi,nu ai ramas insarcinata. Daca nu s-a spalat, si nici nu a urinat, e foarte posibil sa fi ramas picaturi...Astfel iti recomand un test la un ginecolog.Te costa cam 50 de ron.

7 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Depinde foarte mult de perioada ciclului in care te aflai. Este culmea sa nu stii asemenea chestii, cand ai mai trecut o data prin ele.

Proportia e 50% sa fi ramas, 50% sa nu fi ramas.

| R_8074 a răspuns:

Ai un copil si nu stii daca e posibil sa mai ramai gravida sau nu? Tu pana acum nu te.ai interesat?

| ShakeIt a răspuns:

Practic, dupa primul ciclu menstrual de dupa sarcina poti ramane insarcinata.
Daca faci sex neprotejat si ejaculeaza in tine atunci cu siguranta poti ramane insarcinata in orice moment, mai ales daca esti in perioada ferila, iar daca nu ejaculeaza intine nu ai de ce sa-ti faci probleme.
fundabatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| DeniiMirii a răspuns:

Poate exista posibilitatea dar nu cred ca dintr-o simpla ejaculare poti sa ramai insarcinata dar cel mai bine e sa iti faci un test sau sa mergi al ginecologhappy

| yospununatuspuidoua a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa stai o perioada fara nici un contact sexual. pentru a nu dauna rau copilului...hee heefunda?straight face

| viktorya explică:

Nu este vorb aca nu as stii, dar imi este foarte teama sa nu risc,
daca va intrebatii de ce nu folosesc metode anticonceptive este pentru ca sotul meu nu este de acord.