| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg cu care ma inteleg destul de bine, vorbim des pe mess si mai iesim in ores (in colectiv). De o bucata de timp el a inceput sa ma place, nu mi-a zis asta, dar mi-am dat eu seama, e prea evident! Numai ca eu nu simt nimic pentru el si nu cred ca as putea simti vreodata. Il vad ca pe un prieten, nimic mai mult. Cand m-a intrebat ce am facut de revelion i-am zis adevarul * ca am fost la niste prieteni acasa *, numai ca l-am bagat si pe "iubitul meu" in decor. Eu nu am iubit ( dar colegii nu imi stiu "starea civila" sa zic asa - in afara de cateva colege cu care ma inteleg mai bine- ), numai ca i-am zis asa ca sa nu se ajunga sa ma intrebe in fata sau sa incerce sa ma sarute si sa trebuiasca sa il resping in fata. De cand i-am spus asta nu a mai vorbit cu mine. L-am mai intrebat pe mess ce face ( telefonul si l-a ars) dar imi raspunde prea sec si nu mai vorbim asa cum vorbeam inainte. Faza e ca la scoala era unul dintre colegii cu care ma intelegeam cel mai bine si chiar tin la el - ca la un amic-. Probabil, dupa ce s-a intamplat acum, vacanta asta, o sa fie diferit la scoala si o sa se simta cam naspa si o sa ma simt si eu naspa din cauza asta. Ce sa fac, va rog dati-mi un sfat. Nu vreau sa il pierd ca amic. FUNDA!

1 răspuns:
| Marin23 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta o poveste asemanatoare doar ca eu nu prea mai vorbesc cu respectiva fata nici in ziua de azi...o ajut daca are nevoie de cunostintele mele doar pe plan profesional si atat in rest nu interactionam (consider ca e mult mai bine pentru mine).
Sa speram ca nu e o persoana prea orgolioasa tongue
Cel mai bine ar fi sa ii zici in fata cum sta treaba, sentimentele tale pentru el ca amic si daca e cu capul pe umeri cred ca ar intelege foarte bine situatia in care te afli.