| anonim_4396 a întrebat:

happy Am un coleg cu care ma inteleg destul de bine, vorbim des pe mess si mai iesim in ores (in colectiv) big grin. De o bucata de timp el a inceput sa ma place, nu mi-a zis asta, dar mi-am dat eu seama, e prea evident x_x! Numai ca eu nu simt nimic pentru el si nu cred ca as putea simti vreodata straight face. Il vad ca pe un prieten, nimic mai mult. Cand m-a intrebat ce am facut de revelion i-am zis adevarul * ca am fost la niste prieteni acasa *, numai ca l-am bagat si pe "iubitul meu" in decor. Eu nu am iubit ( dar colegii nu imi stiu "starea civila" sa zic asa - in afara de cateva colege cu care ma inteleg mai bine- ), numai ca i-am zis asa ca sa nu se ajunga sa ma intrebe in fata sau sa incerce sa ma sarute si sa trebuiasca sa il resping in fata. De cand i-am spus asta nu a mai vorbit cu mine sad. L-am mai intrebat pe mess ce face ( telefonul si l-a ars) dar imi raspunde prea sec si nu mai vorbim asa cum vorbeam inainte. Faza e ca la scoala era unul dintre colegii cu care ma intelegeam cel mai bine si chiar tin la el - ca la un amic-. Probabil, dupa ce s-a intamplat acum, vacanta asta, o sa fie diferit la scoala si o sa se simta cam naspa si o sa ma simt si eu naspa din cauza asta straight face. Ce sa fac, va rog dati-mi un sfat sad. Nu vreau sa il pierd ca amic. FUNDA! big hug

Răspuns Câştigător
| didi4 a răspuns:

Nu mi se pare ok sa te ignore doar pentru ca ai zis ca ai iubit. Gandeste.te daca ar fi incercat sa te sarute si l.ai fi refuzat cum ar fi acum. Eu iti sugerez sa vorbesti cu el. intreaba-l ce s-a intamplat cu el/de ce e mai distant/ daca a patit ceva/ etc. Daca va impacati si continua sa te placa mai bine nu ii spui nici da nici nu. Crede.ma stiu cum e. Si nici eu nu am vrut sa imi pierd un priete bun pentru ca ma placea. Pur si simplu nu l.am bagat in seama, cand prietenii faceau apropouri ca sa-mi dau seama ca ma place ma faceam ca nu inteleg la ce se referalaughing si in cateva saptamana i.a trecut happy si toata lumea e iar happy. tot ce trebuie sa faci e sa vorbesti cu el si sa lamuresti problema. totu o sa fie bine happy