| elenamaria1994 a întrebat:

va rog din suflet ajutati-ma si pe mine cu un sfat! ma simt aiurea si nu stiu ce sa fac. simpatizez un baiat din cartier. este mai mare decat mine cu cativa ani (eu 18, el 26). am tot incercat sa fac rost de nr lui, doar ca nimeni nu mi-l dadea...asa ca acum cateva zile i-am scris un biletel si cand a fost plecat i l-am aruncat in casa ( el stand la parter ). In seara accea cand l-am vazut, i-am spus ca eu sunt fata care i-a aruncat biletelul si ca o sa imi dea un apel cu nr lui. mi-a dat apel, ba chiar m-a invitat la un suc la el a doua zi si am fost. am stat o ora jumatate timp in care am schimbat doar cateva vorbe ( eu fiind foarte timida). eu nu stiu cum sa ma port cu baietii pentru ca, desi am 18 ani, am avut un singur prieten dar nu a fost nimic serios. nu stiu ce sa fac, mi-as dori oarecum sa fiu cu el. dar nu stiu cum sa-l abordez, ce sa-i zic. el nu mi-a dat niciun semn desi cand ma vede zambeste...nu stiu ce sa fac. oare as avea vreo sansa sa fiu prietena ("iubita") lui? ajutati-ma va rog! va multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ceea ce ne-ai povestit noua aici, in privinta comportamentului tau, spune-i si lui. Vei vedea ca incet, incet dispare aceasta stare a ta de timiditate.