| elenamaria1994 a întrebat:

va rog din suflet ajutati-ma si pe mine cu un sfat! ma simt aiurea si nu stiu ce sa fac. simpatizez un baiat din cartier. este mai mare decat mine cu cativa ani (eu 18, el 26). am tot incercat sa fac rost de nr lui, doar ca nimeni nu mi-l dadea...asa ca acum cateva zile i-am scris un biletel si cand a fost plecat i l-am aruncat in casa ( el stand la parter ). In seara accea cand l-am vazut, i-am spus ca eu sunt fata care i-a aruncat biletelul si ca o sa imi dea un apel cu nr lui. mi-a dat apel, ba chiar m-a invitat la un suc la el a doua zi si am fost. am stat o ora jumatate timp in care am schimbat doar cateva vorbe ( eu fiind foarte timida). eu nu stiu cum sa ma port cu baietii pentru ca, desi am 18 ani, am avut un singur prieten dar nu a fost nimic serios. nu stiu ce sa fac, mi-as dori oarecum sa fiu cu el. dar nu stiu cum sa-l abordez, ce sa-i zic. el nu mi-a dat niciun semn desi cand ma vede zambeste...nu stiu ce sa fac. oare as avea vreo sansa sa fiu prietena ("iubita") lui? ajutati-ma va rog! va multumesc!

8 răspunsuri:
| marlanuu a răspuns:

Cel mai important e sa fii tu, daca il placi, spune-i dar ai grija sa nu-si bata joc de tine. dragostea nu are varsta!

| neutrino a răspuns:

Se pare ca el a inteles ca nu poate avea nimic cu tine si nici nu vrea sa-si bata joc. El e matur, tu nu.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Tu 18 şi el 26 de ani? Asta înseamnă pentru tine " câţiva ani "? straight face. E prea mare pentru tine, poate te-a invitat el la un suc să fie amabil, dar nu cred că va merge între voi 2, omu la aproape 30 ani trebuie să aibă şi un bebe din câţe ştiu, tu eşti doar o puştoaică. O să vrea să faceţi sex dacă va fi ceva serios între voi, eşti tu sigură că vrei să faci acest pas? Ai 18 ani, întradevăr, dar este totuşi cam prea mare. De ce nu-ţi găseşti un băiat de vârsta ta? Şi dacă vrei un băiat ca el, numai fi timidă. happy

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| Anutsiiii a răspuns (pentru BLeur):

Dragostea nu are varsta
in unele cazuri laughing

| kitty_2836 a răspuns (pentru BLeur):

Eu am aproape 18 ani. si prietenu meu face 26. straight face nu e o diferenta chiar atat de mare. 8 ani thinking

| BLeur a răspuns (pentru kitty_2836):

Da, dar un băiat la vârsta lui rolling eyes ar trebui deja să fie căsătorit, sau mă rog, pe aproape.straight face. Poate nu e mare diferenţa de 8 ani, te cere de soţie, ce faci?laughing)) pleci de la 18-19 ani de acasă? raised eyebrows Îţi spun eu că nu o să te lase părinţii happy.

| liliacALB a răspuns:

"Nu spera si nu ai teama"...

| PaulicaPaula a răspuns:

Buna! Eu cred ca dragostea nu are varsta. Daca il placi cu adevarat spune-i ce simti printr-un SMS si spune-i la sfarsti ca esti timida si ti-a fost rusine sa ii spui asta in fata! Sau poti sa il chemi la tine la un suc si sa ii spui atunci intr-un cadru mai restrans... ma refer ca daca parinti tai sunt acasa sa il duci la tine in camera si sa ii spui ce simti.Succes! Noapte Buna!:*:*