| xJeniferx a întrebat:

Am un iubit de 4 luni, face 21 de ani luna aceasta(eu am 16). Relatia noastra este cunoscuta doar de pritenii nostri apropiati; nu vrea sa se afle ca suntem impreuna iar la inceput nu am vrut nici eu dar pe parcursul celor 4 luni au mai aflat niste colege de relatia noastra iar el cand a auzit s-a suparat.Cand am avut 2 luni si ceva de relatie am facut sex iar acum el imi spune mai mereu ca vrea sa mai facem dar eu nu mai vreau si sunt satula de faptul ca mereu imi zice.Cand mai vorbim despre sex mai aduce in discutie faptul ca el are aproape 21 de ani si eu ii spun mereu ca am doar 16 si daca vroia sa faca sex trebuia sa isi caute alta prietena, mai de varsta lui sau chiar de varsta lui.In ultima luna ne-am certat de vreo 3 ori iar motivul certelor am fost eu... vrea sa ma schimb, sa fiu mai iubitoare cu el(el imi pune mana pe s*ni iar eu ii spun sa ia mana si are obiceiul de a ma saruta pe gat iar eu nu il las)el prin chetiile astea intelege sa fiu mai iubitoare cu el + sex. Apropo cu el am avut prima mea experienta sexuala.Tin la el dar mereu ma gandes ca umbla cu mine doar pentru sex si pentru formele mele si i-am spus si lui odata ca umbla cu mine numa pentru sex si a spus ca nu este adevarat iar acum cand vb despre sex imi spune ca am crezut ca umbla cu mine numa pentru sex dar nu este adevarat deoarece inca mai suntem impreuna.Eu totusi mai cred ca umbla cu mine doar pentru sex dar mai am unele momente in care nu mai vreau sa plec de langa el si datorita acelor momente inca nu m-am despartit de el.Prietenele mele imi spun ca ne sta bine impreuna si ca este un tip de treaba si daca ma despart de el sunt o fraiera dar ele nu stiu ca am facut sex si nici faptul ca el insista sa mai facem.
Imi puteti spune din ce ati citit daca el sta cu mine doar pentru sex si daca voi v'ati desparti de el?

P.S:am uitat sa va spun ca se drogheaza(prietenele mele nu stiu)dar i'am spus sa inceteze iar el a spus ca de cand i'am zis sa inceteze nu o mai fumat chestiile alea

Dau fundahappy

12 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Buna. Din ce ai povestit. e clar ca doar pentru asta sta. De asta e bine ca fiecare sa aiba un prieten de varsta lui, daca tu ai 16 stai cu un baiat pana in maxim 18-19 ani, pentru ca cei mai mari ( cum e prietenul tau) in mod clar cauta sa poata face dragoste cu prietena lor ca lor li se pare ceva normal asta. Tu normal, avand 16 ani si mai esti si fata, nu prea ai acelasi apetit sexual cum il are el. Eu zic ca a fost o greseala ca ti-ai pierdut virginitatea cu o astfel de persoana, la 2 luni abia va cunoasteti mai bine, incepeti sa discutati altfel anumite lucruri etc. Eu zic sa va desparititi daca tot insista, pentru ca asta nu este dragoste. Si apoi, nu trebuie sa iti pese ce spun prietenele tale, ca va sta bine ca nu stiu ce ca tra lala, asa iti poate sta bine cu un alt baiat care e mai cu capul pe umeri decat cum e asta cu care esti acum, si care o sa te iubeasca la fel de mult cum il iubesti tu pe el si nu sta cu tine numai pentru sex sau pentru ca ai sani si fund. Ai grija happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Si eu am 16 ani, si am un prieten de 20 de ani. Sincer, avem si noi certuri, si eu am avut prima experienta sexuala cu el, dar nu am facut-o dupa 2 luni. In 2 luni nu este timp sa vezi daca intr-adevar te vrea pentru sex sau nu. Nu trebuia sa te grabesti asa. Daca se drogheaza, vrea sa te schimbe ca sa fi mai " iubitoare" si deja va certati, e clara treaba. Cred ca el crede ca si-a gasit naiva cu care poate face ce vrea fiindca esti mai mica si stie ca pui sentiment si vointa in tot. Eu, pe prietenul meu l-am pus la incercare. si acum fiind de 3 ani impreuna, l-am lasat sa astepte 1 an jumate dupa decizia mea de imi incepe viata. Imi pare rau ca ai de a face cu un asemenea om... stiu ca il iubesti, dar nu mai are rost sa continui asa. Mai bine lasa balta acum, ca e proaspat tot, decat mai tarziu. Sper ca ti-am deschis putin mai mult ochii.

| Vix999 a răspuns:

Ok. O sa incerc sa am rabdare cu tine in raspunsul asta.
Ai facut deja sex cu el deci nu vad motivul pentru care acum te-ai opune sa continui. Asta unu la mana.
Doi la mana, daca statea cu tine doar pentru sex, nu se ruga de tine inca 2 luni. El o sa mai incerce cat o sa mai incerce si o sa se sature. O sa te lase iar atunci tu o sa iti dai seama ca de fapt il iubesti, nu poti fara el...bla, bla.
Esti intr-o relatie cu omu asta. Sexul este o parte normala si absolut necesara a unei relatii. Mi se pare absolut normal ca te toaca la cap sa faceti sex pentru ca tu ai un comportament foarte stupid atat fata de el cat si fata de relatia cu el.Cred ca el saracu nu pricepe nimic din felul in care te comporti. Cred ca l-ai bagat in ceata total. Eu daca eram in locul lui ti-as fi spus de mult sa te duci cu fitele tale cu tot. unde oi vedea cu ochii si sa ma lasi in pace.
Daca inca erai virgina intelegeam de ce refuzi dar asa nu are absolut nici o noima atitudinea ta.
Daca vrei sa te desparti de el, fa-o pentru ca nu iti mai place de el, nu pentru tampeniile pe care le crezi tu acum. Esti fantastic de imatura si nu pricepi nimic. Asta se intampla cand te grabesti si te arunci in niste chestii pentru care nu esti pregatita.

| Oana92 a răspuns (pentru Vix999):

10+ de la mine!

Răspuns utilizator avertizat
| AliceNeye a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa te gandesti la asta inainte sa faci sex cu el prima data laughing)
Normal ca isi doreste, si te atinge daca ii te-ai oferit, nu ti se pare normal?

| xJeniferx explică:

Scuze ca am scris asa un romanhappy

| xJeniferx explică:

Daca este asa de ce nu umblati cu fete mai de varsta voastra? fete de la 17 ani in sus

| Bivolu69c a răspuns (pentru xJeniferx):

Pt ca ne plac virginele si fetele mai mici happy suntem cu totii niste pedofili

| xJeniferx explică (pentru Bivolu69c):

laughing.dar in cazul prietenului meu nu se pune in aplicare chestia cu virgina...el nu o stiut ca sunt virgina...o aflat doar dupa ce am facut sexhappy

| InGeRaSsDeCaTyFeAa a răspuns:

Nu te supara dar are 21 de ani. Nu ti se pare normal sa vrea sa faca sex? Un baiat la 16 ani vrea asta non-stop deci ce ii ceri unui barbat de 21? Fi serioasa. Daca statea cu tine numai pentru sex imediat ce nu mai vruiai iti facea cu manuta. Si pana la urma cand ai facut-o nu te-ai gandit ca dupa n-o sa mai vrei si ca doar pentru asta sta cu tine? Si cu drogurile ce sa zic. Fiecare are viciile lui. Inca ceva. Daca nu crezi ca te iubeste si nu ai incredere in el 1 ti-ai pierdut virginitatea degeaba 2 n-are rost sa continuati o relatie 3 cel mai important lucru intro relatie e comunicare, in jurul ei se invarte tot. Spune-i frumos ce nu-ti place daca vrei sa continuati impreauna. Bafta Multa happy!

| xJeniferx explică (pentru InGeRaSsDeCaTyFeAa):

Chiar daca are 21 de ani eu am 16.In + o relatie nu se bazeaza neaparat pe sex dupa parerea mea; ok, faci sex cu partenerul/a dar doar dupa o anumita perioada de timp... dupa ce am facut'o m-am gandit la chestia asta dar nu am mai avut ce face, in + mie nu imi pare rau ca am facut sex cu el pentru ca mie chiar imi place de el...acum o luna m-am gandit de cateva ori sa ma despart de el dar de fiecare data am fost influentata de prietena mea care imi spunea sa nu ma despart de el, ca pierd un baiat bun care ii intelegator si pur si simplu ma razgandeam, analizam iar lucrurile si imi spuneam ca nu este asa cum cred eu si ca prietena mea are dreptate in + ma simteam bine in prezenta lui dar acum de cand vrea sa facem din nou sex nu ma mai simt asa bine.Ms de sfathappy