| Bebitsabbe a întrebat:

Sunt cu un baiat de 4 luni, ne certam. ne impacam...eu ma supar, el incearca sa ma impace, faza e ca eu sunt genul de fata foarte cuminte, nu ies cu baietii, nu vorbesc cu baietii, nu ies din cuvantul lui, il ascult, fac tot ce zice el, nu prea comentez la el. Relatia noastra nu este foarte frumoasa pentru ca el ma suna sa vorbim numai pe la 6 dimineata, nu stiu ce tot face pana la ora aia. Acum cateva zile mi-a spus ca el inca o mai iubeste pe fosta lui iubita, spune ca ea a fost viata lui si ca niciodata nu a iubit pe nimeni cum a iubit.o pe ea, nu vrea sa inceteze cu ea, vorbeste numai de ea, toti prietenii ii spun de ea, orice se leaga de ea, mereu vad mesaje intre ei doi, apeluri dar nu ma lasa sa le si citesc, de multe ori m-am certat cu el pentru ca ma insela, cu niste fete care sunt vai de mama lor. umbla cu tot cartierul si le mai ia si el cate o tura, apoi cand aflu ma cert cu el si isi cere iertare si imi promite ca se va cumintii, el e genul de " golan" care face cam ce vrea, se ocupa cu tot felul de prostii. Noi avem multi prieteni comuni si multi dintre ei imi spun sa termin cu el ca nu e de mine., ca imi face mult rau, ca eu sunt prea cuminte pentru el, dar eu nu ascult pe nimeni, cu toate ca ei imi vor binele, nu il vad decat pe el. Unui prieten i-a spus ca se va potolii pentru ca stie ca l-am iertat de multe ori si nu o sa.l mai iert si ca nu vrea sa ma piarda. Nu pot sa inteleg. de ce dupa 4 luni o mai iubeste p'aia? pe mine de ce nu poate sa ma iubeasca dupa atat'a timp? si de ce mi-a spus asa de tarziu de ea? daca o iubeste pe ea si pe mine nu de ce nu vrea sa ma lase in pace si sa se duca la toate alea lui? Aia in momentul de fata are prieten si din cate am inteles, chiar daca s-ar despartii, nu ar mai fi cale de impacare intre ei 2, nu prea stiu motivele. nu stiu ce sa fac... toata lumea imi zice sa termin cu el, dar eu nu vreau. si daca nu termin imi largesc rana singura. Vorbeste urat cu mine, cateodata ma si injura, ma face mereu sa plang si eu ma consum foarte mult, nu stiu ce reactii ar trebui sa am si cum ar trebui sa ma port cu el?

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Esti naiva.Iti spun direct: Dragoste cu forta nu se poate.O iubeste pe ea.De ce mai stai cu el daca te-a inselat? DAca te inseala iti dovedeste ca nu te iubeste si nu te respecta.Asta vrei? Un baiat care nu te iubeste si nu te respecta? Te mai si minte.Desparte-te de el.Te ia de fraiera(mai pe romaneste asa).

| tenutza a răspuns:

Eu zic saa il lasi, nu te merita. Nu te injosii pentru nimeni si nu te lasa calcata in picioare pentru 4 luni de relatie. NIMENI NU SE SCHIMBA IN BINE, nici macar el...

| syd a răspuns:

Lasa-l dracului.

| Alexaaxc a răspuns:

Hai sa o luam logic: tu esti imbatata de licoarea dragostei si il vezi pe Fat-Frumos cu pantalonii in vine si ruju alteia pe camasa drept centru univerusului si unica iubire a vietii. Si esti asa d ehotarata sa dai in toti prostii care iti psun sa il lasi si sa continui sa te sacrifici pentru o persoana care nu da doi bani pe tine cand te compara cu altele. Si totusi postezi asta in fata unor straini-desi sustii cu vehementa ca noi, umilii pamanteni, nu intelegem atractia irezistibila a Don Juanului-te-ai intrebat daca tu doar te amagesti? Cred ca ai ramas ficata pe ideea asta si ai impresia ca etsi prea slaba-deja te a supus de nenumarate ori deci instinctiv te situezi pe un loc inferior lui. un gen de Sclava Izaura care va rescrie patimile sragostei. TREZEEEEEESTEEEEEE - TEEEE
Daca de la varsta asta te prapadesti pentru unu ce faci cand o sa ai o relatie serioasa? Crezi ca nu am avut toate un macho d-asta? Uite ca am trait sa povestim -m-a pariat la poker si totusi, in genunchi, in picioare sua in suturi am trecut peste.
Cine te iubeste te cauta, daca dupa ce vei pune picioru in prag si te vei remarca si tu (cum poate iubi pe cineva care ii cedeaza asa usor si nu se impune? stie ca plangi in perna noaptea si nu ai curajul sa pui piciorul in prag sa il refuzi).
E alegerea ta dar in locul tau, decat sa imi scriu distrugerea asta cu mana mea as prefera sa stiu ca am incercat sa ma ridic in loc sa stau intre patru pereti suspinand in timp ce el se distreaza cine stie pe unde si cu cine stie cine.

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Eu am 13 ani si eu am trecut prin asta dar la mine a fost vorba de un an si mai continua! toata lumea zice ca nu e pentru mine ca e gen golan nici eu nu imi acult prietenii cateodata ma si cert cu ei pentru asta! dar eu o sa pun punct pentru ca nu mai rezist! aproape mereu ma face sa plang! nu mai suport. chiar daca il iubesc enorm o sa il las pentru ca ma jigneste mereu si ma minte! eu zic sa pui si tu punct! o sa il inlocuiesti dar nu se stie cand! o sa iti amintesti de el cu drag! dar fiecare relatie are cate un punct! asta e parerea mea! sa imi zici ce ai facut! te pup si ai grija de tine! happy

| Abbcdd a răspuns:

Daca a facut aceleasi greseli crezi ca acum se va schimba straight face Probabil el este cu tine pentru ca cu fosta nu are sanse sau are el vreun motiv. Gaseste-ti pe cineva care sa te respecte si sa te iubeasca, o fi el golan dar asta nu inseamna ca te jigneste si te face sa suferi din dragoste straight face eu zic sa pui capat acestei relatii dar ai grija cum ca poate va devenii agresiv cand va afla sau daca iti promite din nou ca se schimba si alte tampenii sa nu cedezi, o vei lua de la capat. Bafta :*