| andreeaa_4520 a întrebat:

am un iubit de 7 luni de zile.Ne intelegeam bine pana acum 2 luni. cand el s-a schimbat radical.se comporta foarte urat, nu-i mai pasa de mine, imi vorbeste urat, cu toate ca eu ii vorbesc frumos.numai are mila deloc de mine.plang intruna iar el spune :" plangi ca nu'mi pasa ". e foarte indiferent iar acum cateva saptamanii ne'am certat, si am stat desp o saptamna iar el a inceput s ma caute, dupa 5 zile spunandu'mi ca ma iubeste si ca nu stie cum de l'am uitat asa repede. m-am comportat indiferent dr pana la urma ne'am impacat. nu vrea sa se vada cu mine, si nu'i inteleg comportamentul. cand ii spun ca numai ma iubeste el imi spune ca : " crezi ce vrei ". mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala iar el are 17 ani. credeti ca lipsa de sex ar putea afecta cu ceva relatia noastra? nu stiu ce sa mai fac...sa se comporte frumos si plang intruna si sunt suparata! va rog dati-mi un sfat...:* multumesc.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,faptul c anul v-ati inceput viata sexuala nu ar trebui sa schimbe cu nimic comportamentul lui,cum s-a putut inainte purta frumos cu tine,asa putea si acum.
Nu trebuie sa iti incepi viata sexuala cu el ca sa se comporte cum trebuie; daca te iubeste,e alaturi de tine,te respecta,te cauta,etc.
Fie nu mai e asa interesat de tine, si-a pierdut interesul, desi 7 luni e ceva timp,dar nu asa mult incat sa fi asa indiferent si nepasator cu partenera,e destul de ciudat.
Gandeste-te si la comportamentul tau sa vezi daca nu cumva l-ai facut sa sse schimbe chiar tu,prin prisma faptelor tale.Dar e de asemenea posibil ca el sa fie confuz si poate nu stie ce simte,totusi nu a renuntat la tine,te-a cautat si sunteti impreuna,chiar daca din cate se pare nu mai esti o prioritate pentru el.
Nu ai de ce sa plangi si sa fi suparata,cred ca el nu stie ce vrea.Fa-l sa inteleaga ca nu ti-e bine si spune-i tot ce ai pe suflet,daca nu se schimba si nu te intelege inseamna ca nu te merita.
Daca te-ar iubi asa mult,altfel s-ar purta,nu ar vorbi urat cu tine,te-ar respecta,ceva l-a schimbat asa radical cum spui...
Totusi nu ii esti chiar indiferenta din moment ce te-a cautat sa va impacati,insa tu nu poti continua asa cu el,pentru ca vei fi tot trista,suparata si vei suferi mereu din cauza lipsei lui de stabilitate si respect.
Fie se schimba,fie schimbi tu placa. DAca tot asa continua,mai bine renunta la el, decat sa plangi din cauza lui, degeaba.Sau comporta-te si tu ca el sa vada cum e, macar un timp fi mai indiferenta cu el astfel poate isi va reveni.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lipsa de sex afecteaza relatia voastra, ci lipsa de iubire si de respect reciproc. Tu nu il respecti fiindca plangi de fata cu el, incercand sa-l santajezi emotional, el nu are respect pentru tine fiindca te trateaza urat. Daca vrei sa-ti salvezi relatia, incepe sa-ti corijezi comportamentul: nu mai plange de fata cul, nu te mai victimiza, arata-i ca esti puternica, matura, ca poti trece ca o femeie nu ca o pisica plangacioasa peste probleme. O sa vezi ca si el te va respecta mai mult.

| IloveME a răspuns:

Sincer nu inteleg dc mai stai cu el, nu te face fericita deloc.inteleg ca-l iubesti,dar iti fa fi mai bine fara el, plangi acu dar macar nu vei plange toata viata!
am vazut ca atunci cand i-ai aratat putina indiferenta el a si reactzionat! dc nu ii vb cu el si ii sp ca asa u nu mai suportzi si ca vrei sa te despartzi d el, vb cu el si sp clar c nu-ti place si c te deranjeaza si dupa despartete d el.vezi poate asa reactzioneaza! nu ceda din prima, doar cand vei fi sigura ca nu va mai face la fel! daca nu te va mai cauta, stai linistita inseamna ca nu a fost sa mai fiti impreuna!
succes si sper ca ti-am fost d folos!

| AngiiiBlake a răspuns:

E indiferent? Oferă-i şi tu indiferenţă. Aşa am păţit şi eu cu iubitul meu. Era indiferent o săptămână, iar după aceea mă căuta să ne împăcăm. Sau el mă lăsa pentru o fată mai mică decât el. Se băgau şi prietenele mele în seamă cu el şi îi ziceau :
"Bă, eşti prost!? De ce ai lăsat-o pe ea pentru X? " Şi vorbe de genu. Oricum ele m-au ajutat să mă împac cu el, dar acum nu mai simt nimic pentru el, noi fiind despărţiţi.

| VanessaTPU a răspuns:

Ai spus ca are 17 ani...baietii la varsta asta sunt toti imaturi, nu au habar de relatii, de dragoste.nu vreau sa te supar,insa crede-ma ca nu-i pasa de tine daca se comporta asa. Daca te iubea, tinea la tine, nu te trata in felul acesta.Probabil s-a simtit atras de tine,iar acum este deja plictisit, parca nu stii cum sunt baietiihappy.De aceea nu este bine sa te oferi cu totul baietilor pana cand nu esti sigura ca merge relatia, asta fiind ceva luni.Si mai ales nu te gandi ca lipsa de sex cauzeaza problema voastra,daca pentru sex face atata TAMTAM pai nu merita! Discutati deschis,daca observi ca din cauza sexului face asa, spune-i sa astepte ca nu esti foarte sigura pe graba lui. Poate sa astepte, pana vei fi pregatita daca tine la tine. Te pup si ai grija de tinehappy. Fundita daca te-am ajutat.

| VanessaTPU a răspuns:

Fa-l gelos... povesteste-i cum nu stiu ce coleg, amic...baiat de pe strada ti-a facut cu ochiul, te-a chemat la un suchappy Poate se va oftica si iti va da mai multa atentie. Daca nici asa nu-l intereseaza, apoi nu are rost sa mai plangi dupa el.Serios,revinova-ti in fire, fa-l gelos si mai povesteste-ne happy.Te pup si fi tare!

| gandacel96 a răspuns:

Cati ani ai tu? v-ati inc viata sexuala inainte de aStea 2 luni sau dpa... daca inainte sa nu faceti sex nu facea asa si dpa asta si-a sch comportamentul clar ca numai asta vroia d la uhwinking

| master_5076 a răspuns:

Pai poate te inseala cu alta.thinking

| pescarusul a răspuns:

Eu cred ca a gasit pe alta...

| andreeaa_4520 explică:

Da.el imi spune mereu ca m-am schimbat.dar nu e asa.el e cel care a devenit recee.sad! si ma doare, adica daca ma comport cu indiferenta el se comporta si mai urat cu mine.i-am spus ca numai pot m-am saturat.am vbit cu el de chestiile astea de 109843 orii.dar nu intelege. spune ca ma iubeste oh go on dar eu numai simt asta...in plus m'a pus sa renunt la totii prietenii mei, pentru el oh go on! si nu am voie s intru p mess pe hi5.si chestii de genu.eu am acceptat mergand pe chestia ca il iubesc si ca se va schimba si el.dar el e din ce in ce mai rau cu mine.sad! si nu stiu ce s mai fac!

| andreeaa_4520 explică:

Da...si ce s fac? sa ma despart de el si sa ma comport cu indiferenta? credeti ca v'a da rezultate? pur si simplu isi bate joc de mine.ma cheama afara si nici macar nu ma baga in seama si sta si repara la masina cu prietenii lui oh go on iar cand trebuie s ma duc acasa, spune ca nu are cum sa ma duca pentru ca e murdar, si ca trebuie sa faca baie si sa ma duc singuraoh go on! nu stiu ce sa mai facsad am ochii umflati de la atata plans.si mama ma indoapa cu pastileoh go on iar lui nu-i pasa.