| lorry_9834 a întrebat:

am un prieten cu care ma intilnesc de 1 luna... dar din pacate nu mi-a spus inca niciodata ca ma iubeste... inseamna ca nu ma iubeste daca nu imi spune?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, o luna...prietenul meu mi-a zis primul `te iubesc` dupa jumatate de an de relatie si inca cu greuhee hee, acum dupa un an de la primul `te iubesc`, imi spune aproape in fiecare zi.
Poate nu e genul de persoana care sa spuna `te iubesc`, dar gandeste-te ca aveti o luna, eu cred ca e cam devreme sa vorbesti de iubire.Adica poate te place, te doreste, e atras de tine, e indragostit, dar pana la iubire mai este, ca iubirea adevarata vine in timp.
Crezi ca eu nu asteptam un `te iubesc` de la prietenul meu? Credeam ca poate nu e genul care sa spuna aceste cuvinte, dar nu a fost asa. Mi-a spus atunci cand a simtit el ca ma iubeste si cand a simtit din suflet, ca oricine poate sa spuna `te iubesc` chiar si din prima zi de relatie, dar mai bine mai tarziu dar sa fie din inima.
Pai, eu zic ca nu conteaza asa mult ca nu iti spune, conteaza sa iti arate prin comportament si nu grabi lucrurile, asteapta sa mai treaca ceva timp, de ce sa spuna fara sa simta? Stai linistita ca iti va spune, sau... fa tu primul pas, sa vezi reactia lui.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Iubitul meu mi-a marturisit ca ma iubeste dupa 4 luni de relatie si mi s-a parut ca e foarte devreme.

O relatie se construieste pe parcurs si dragostea vine abia dupa ce va cunoasteti foarte bine!

Nu cred ca e cazul sa te panichezihee hee

| Floreenofficial a răspuns:

1.inca e destul de devreme
2. poate te place doar momentan. A iubi e ceva mai complex...
dar dc nu ii spui tu ca il iubesti ca sa vezi cum reactzioneaza. :*
Succes!

| Hmmmm a răspuns:

Pai dc sa iti zica? sa iti zica doar sa te simti tu mai bine? daca nu simte ceea ce zice? asta nu mai conteaza, nu? tot ce conteaza este sa iti spuna ca te iubeste sa te simti tu mai importanta.hai sa iti explic cateva lucruri.
nu poti iubi p cineva dupa o luna. dupa o luna abia incepi sa tii la cineva sa te obisnuiesti cu el, nu sa iubesti. a iubi inseamna ca sa ii accepti cuiva defectele si sa il iubesti calitatile.nu poti iubi o persoana decat dupa ce il cunosti.crezi ca dupa o luna il cunosti f bine? crezi ca ti-ai dat seama exact ce fel d persoana e in luna asta? eu nu prea cred...si oricum sunteti la inceput.asta inseamna ca la voi inca mai e euforia aia d inceput care orbeste si te face sa il vezi p cel d langa tine ca p cineva perfect pentru tine. abia cand dispare acea euforie incepi sa cunosti persoana d langa tine. d tinut clar tine la tine, te place, il atragi.altfel nu cred ca ar fi stat cu tine si nu cred ca ar mai sta nici in continuare.va mai trebuie putin pana sa ajungeti sa va iubiti.
o alta chestie este ca baietii nu prea zic asta decat f rar.sunt uni care nu o zic deloc.sunt unii care o zic doar atunci cand o simti si mai sunt unii care o zic mereu fara sa o simta. poate el e genul d baiat care nu o zice, ci o arata.
si in cele din urma: dc conteaza pentru tine atat d mult vorbele? vorbele nu fac 2 bani daca nu simti ceea ce zici.incearca sa observi cum se comporta cu tine, ce face cand e in preajma ta, cum ractioneaza la anumite lucruri.incearca sa iti dai seama din comportamentul lui ce simte pentru tine.asa e mult mai bine.sa nu uiti ca faptele mereu conteaza mai mult decat 1000 d vb p care nu le simti dar i le zici celui d langa tine sa se simta el bine.
imi pare rau daca am fost dura.eu asta cred si am ales sa imi dau si eu cu parerea, cu speranta ca poate te va ajuta cu cva.succes.

| вяυηєтα a răspuns:

Buna. O luna e cam putin ca sa iubesti o persoana nu? Nici nu o cunosti indeajuns de bine ca sa o iubesti. Eu cred ca trebuie sa ai rabdare si cu siguranta el iti va spune acest lucru cand va simtiwinking E mai bine asa decat sa te minta sau sa te ia cu "vrajeala". Timpul le rezolva pe toatewinking Aveti grija de voi si baftawinking

| SunnyMidnight a răspuns:

Dupa 1 luna?> Totusi este prea devreme, el isi arata iubirea fata de tine prin gesturi

| ._6225 a răspuns:

Poate e genul de persoana care vrea sa spuna "te iubesc" cand chiar simte lucrul acesta cu adevarat. Poate mai asteapta momentul potrivit pentru a-ti spune ca te iubeste. Nu e prea tarziu!

| elLi a răspuns:

Draga mea, iubirea nu se spune, se simte.Deci nu conteaza numai sa iti spuna.Adica poate nu e genul de baiat care sa spuna asa de repede un cuvant magic "te iubesc". Mai bine sa iti spuna atunci cand simte decat sa te minta spunandu-ti "te iubesc". Gandeste-te ca a trecut decat o luna, mai lasa sa treaca ceva timp si daca o sa simta o sa iti spuna cu siguranta.De tinut cred ca tine la tine ca daca nu tine nu mai statea cu tine.Deci lasa sa treaca timpu'. Mult succes:*

| maiaaa ;x a răspuns:

Poate ii este inca rusine, sau poate nu vrea sa fie el primul care spune gandindu-se ca tu nu simti acelasi lucru pentru el. Oricum e putin cam devreme pentru "te iubesc". Mai asteapta, in orice caz nu ai de ce sa iti faci griji happy

| lovehurts a răspuns:

Nu neaparat. dragostea se poate exprima in multe feluri. :* nu iti face griji, daca e grijuliu cu tine si iti da dovada ca tine la tine oare mai este nevoie sa iti spuna? poate este mai rusinos sau poate nu te place indeajuns. depinde de baiat si oricum intr-o luna e prea devreme pentru iubire.dovedestei ca ti la el si cu singuranta iti va spune,, TE IUBESC'' acum nu ca mas lauda dar uby meu mi-a zis din prima zi laughing ca ma iubeste.