| Drops a întrebat:

Am un tovaras care astazi nu vrea sa mearga la scoala, din diferite motive, insa nu stie cum sa-si induplece tatal sa-i permita acest lucru.Niste idei bune? Scuzati categoria, dar este foarte mult accesata, iar problema este urgenta si presata de timp.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa-si gaseasca ceva de munca si sa se mute cu chirie. E singura solutie.

| Crisu a răspuns:

Buna! Trebuie neaparat sa-i spuna tatalui sau? laughing
Ii poate spune ca se simte rau sau ca da test si n-a invatat si cred ca taicasu` ar prefera sa-l lase sa nu se duca la scoala, decat sa ia nota mica.

| Astaeparereamea a răspuns:

Sa-i spuna asa : Bai tata, de cind n-am mai iesit noi la o bere?

| CapshuniK_2091 a răspuns:

Pai sa ii spuna ca nu se simte bine, sau sa ii zica ca se duce iar el sa stea bine mersi in alta parte.