| draguta_6390 a întrebat:

Buna, am vazut la o intrebare pe TPU " pot sa fiu gravida daca baiatul si-a dat drumul in mine? " adica. cum sa-si drea drumul? puteti sa imi explicati? sau cu perioada de fertilitate? thinking

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Adica atunci cand ejaculeaza in tine...
nu conteaza care e perioada. e foarte periculos! folositi prezervative! succes!

identitate
| identitate a răspuns:

"Si-a dat drumul in mine" inseamna "A ejaculat (eliminat spermatozoizii) in vaginul meu".
Perioada de fertilitate? E complicat, exista multe variante care circula cu zilele in care femeile sunt fertile (pot ramane insarcinate) asa ca nu poti sa te bazezi pe nici o varianta.In plus, spermatozoizii pot sa supravietuiasca pana la 4 zile in interiorul femeilor, asa ca pot sa strice toate calculele.
Teoretic, o femeie poate sa ramana insarcinata foarte des, practic insa nu e chiar asa.De ex., o femeie in varsta de 25 de ani care face sex timp de 6 luni, fara a folosi mijloace de contraceptie, are sanse de 75 % ca sa ramana insarcinata.Sansele scad in functie de mai multi factori, varsta fiind principalul motiv.
In acelasi timp, poti sa ramai insarcinata si dupa un singur contac sexual.Si se intampla foarte des atunci cand nu iti doresti asa ceva.
Asa ca, daca nu vrei copii, foloseste prezervativul sau anticonceptionale!

| SweetCandy a răspuns:

Adica baiatul a ejaculat in interiorul vaginului fetei, ceea ce inseamna ca partenera peste 9 luni poate da nastere unui copil.

A ejacula inseamna a elimina sperma in urma orgasmului...orgasmul e insotit de eliminarea spermei.
NU confunda situatiile insa...lichidul de lubrifiere este incolor, sperma este albicios alb, vascos sau lichid.Lichidul de lubrifiere care e eliminat inainte de ejaculare, incolor

| atianin a răspuns:

Simplu in omentul in care el si-a dat drummul in tine cateva milioane de spermatozoizi urca pe canalul vaginal pana ajunge la ovule dac esti in perioada fertilitate maxima de obicei dupa 3-4 zile de la menstruatie asa am tot auzit, primul spermatozoid care reuseste sa treaca de membrana ovulului da nastere embrionului restul mor in circa 2-3 zile.
Primesc fundita pentru raspunsul elaborathappy?

| VisezInNonCulori a răspuns:

laughing ea nu zicea, ca ea este insarcinata sau altele

| Dyutzzah a răspuns:

Sunt foarte mari shanse de a ramane insarcinata daca tipul aejaculat in tine deoarece ovulele se unesc cu spermatozoizii te sfatuiesc sa faci un control ginecologic :*

| Markus_4003 a răspuns:

Adica daca spermatoizii au luat o cale "corecta" spre ovulebatting eyelashes iata ce a avut in vedere

| nustiu_2803 a răspuns:

A dat drumul in tine, adica in timpul sexului sa dea drumul la sperma in vaginul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. sa-si dea dramul adica sa dea drumul spermatozoidului in puncte puncte apoi da este posibil sa ramai gravida. Sper ca team lamurit nail biting sau asteapta mai multe raspunsuri mai folositoarewinking si mai pe limba ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Dae de ce nu te informezi pe internet sunt atatea site-uri dsp viata sexuala happy. A-si da drumu` in termeni popularihee hee --> a se termina, a ejacula (a elimina spermatozoizi) care pot conduce la o sarcina. Cand barbatul se e excita (simte o placere imensa), penisul este in erectie (intarit), dp ceva timp are loc ejacularea, eliminarea spermatozoizilorhappy

Informeaza-te. pn nu e prea tarziu...

Iar dsp fertilitate. periode in care poti ramane insarcinata, fiind sanse foarte mari (sex neptotejat 4-5%) sau neferita, sanse mici (pn in 10%). pa pa