| 1990727 a întrebat:

Anul trecut am avut un iubit de care am fost nevoita sa ma despart, deorece era sufocant, cam pervers si se dadea la toate fetele din lista de prieteni de pe facebook.El nu a inteles ca intre mine si el nu mai poate fi nimic si inca ma hartuieste ca sa zic asa, sunandu-ma mereu si incercand sa contacteze prietenii mei.
Mentionez ca parintilor nu le-am spus de el si ca intre noi a lipsit oarecum comunicare!

Ce as putea sa fac pentru a il convinge sa ma lase in pace?

please..primesc cu bucurie orice sfat
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

Trebuie să îl ignori. Nu îi mai răspunde la telefon, sau blochează-i numărul și roagă-ți prietenii să facă la fel. Explică-i frumos că nu se mai poate între voi și deja te gândești la altă persoană pentru o relație. Spune-i că nu mai ții la el și să te lase în pace, să nu mai fie stresant. El nu se vede cât este de penibil? Spune-i adevărul dur și poate se va simți prost și își va da seama. :*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti bloca numarul cu o aplicatie pentru android numita call blocker.

| єχcєєℓ a răspuns:

Depune o plângere la poliție.

| h3r a răspuns:

Dacă se dădea la altele, nu avea cum să fie „sufocant" cu tine. Nu, nu.
Ce-a fost a fost, lasă-l să fie dus.
Pe el...îl ignori. Și prietenii tăi ar trebui să facă la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reclamatie la politie

| Raul5765578 a răspuns:

Schimbati nr de telefon nul mai baga inseamahappy

| rooooooochiiii a răspuns:

Nu il mai baga in seama. simplu