| Alyssaslifee a întrebat:

sad Este vorba despre mine si prietenul meu. Am 17 ani si el 19. Suntem impreuna de aproape 1 an. Acum 6 luni ne-am certat din cauza unei fete care se dadea la el si nu il lasa deloc in pace il suna tot timpul spunandu-i sa se desparta de mine ca sunt doar o copila si sa fie cu ea. Eu m-am suparat si i-am spus ca daca mai continua sa-i raspunda si nu-i blocheaza numarul ne despartim. A inteles. Acum o saptamana, aceeasi problema. Fata asta continua sa-l sune in tot timpul asta el ascunzandu-mi asta. Il suna si noaptea e disperata rau. I-a blocat numarul dar ea il suna de pe alte numere si tot asa. Am vb cu fata asta si i-am spus frumos sa imi lase iubitul in pace si sa nu se mai bage un relatia noastra. Dar ea mi-a spus ca il tot suna pentru ca iubitul meu i-a spus ca daca se va desparti de mn va sta cu ea. Si ca relatia cu mn nu prea mai merge pt ca eu am fost nevoita sa ma mut din oras cateva luni si nu ne-am mai vazut de mult si nu prea am mai avut timp sa vb cu el la telefon si etc. Adevarul e ca tipa are 19 ani e si mai mare ca mn si arata super bine adica e perfecta orice baiat ar vrea o fata ca ea....desi e cam curva pentru ca se baga mereu in relatii si am vazut ca posteaza pe fb poze cu ea aproape goala si se da la toti baietii... Intrebarea mea este ce sa fac? Sunt confuza in legatura cu prietenul meu...el mi-a zis ca nu o iubeste dar tine oarecum la ea ca prietena si ca nu m-ar lasa pentru ea niciodata. Stiu ca ma iubeste enorm pt ca mi-a demonstrat asta de multe ori dar eu nu suport sa mai vorbeasca si cu alta fata sad ce sa fac sa-l lase fata asta in pace? Sa ma despart de el o perioada? Chiar nu stiu ce sa fac ma simt groaznic si plang incontinuu de cateva zile. Voi ce parere aveti? Cum ati proceda daca ati fi in locul meu? FUNDA la cel mai bun raspuns! Multumesc anticipat! sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te-a lasat balta pana acum pentru ea inseamna ca te iubeste,gandeste-te putin,de ce ar sta langa tine atata timp? Te-a ales pe tine pana la urma,nu pe ea, incearca sa o potolesti pe aia, si pana la urma daca ti-a spus ca tine la ea ca la o prietena, inseamna ca ar trebui sa ai incredere in el. Zic si eu, sau sa vorbiti deschis odata fata in fata si sa lamuriti lucrurile.

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Este foarte simplu - eu nu scriu atat de mult pe cat scrii tu: lasa-l sa aleaga. Daca tine la tine te va alege. De iubire la varsta voastra nu se poate pune problema. La voi hormonii inca sunt in floare.
Daca nici asta nu merge 12 reprize a cate 3 minute cu centura pe masa. happy
La nevoie poti folosi un baston cu socuri electrice sau un spray cu piper. Dau ambele rezultate. Pe urma faci ce vrei din ea... laughing
Eu glumesc dar la mintea voastra creata se pare ca puneti in aplicare. Si cand te gandesti ca voi ce scrieti pe aici pe acest site sunteti viitorul acestei tari. Nu arata foarte bine. E sumbru.

Răspuns utilizator avertizat
| Lyo4Km a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu iubitul tau despre asta si sa stabiliti impreuna sa nu mai vorbeasca nici unul cu acea fata sau sa-l lasi sa vorbeasca cu ea si tu sa ramai iubita lui si sa fi mai importanta ca acea curva, adica incearca sa-ti pastrezi locul. Nu mai plange ca e degeaba, sti cum se spune : O fata frumoasa este buna pentru o noapte, dar o fata desteapta este buna pentru o viata. Ce vreau sa spun este ca ar trebui sa incerci sa-ti pastrezi locul important din viata lui si sa nu ajungi niciodata pe locul doi.
Sper sa rezolvi cat mai repede cu iubitul tau pentru ca stiu cum e sa fi geloasa si trista si sa plangi zile...