| espadacatzo a întrebat:

Buna (-_-) ar fi cam asa!
Eu unblu cu o fata mai mare decat mine cu 3 ani.
Unblu cu ea de 5 luni si in timpul asta am inselat-o cu o prietena de a eii si acum pritena aceia vrea sa fie impreuna cu mine si eu nu stiu ce sa fac adica intre mine si prietena asta a mea au aparut foarte multe certuri legate de incredere si altele ia nu stie ca eu am inselat-o si prietena ei este putin mai draguta de cat ea si de varsta mea mentionez ca am 18 ani.
Voi ce credeti ca ar trebui sa fac sa ii dau liberu si sa ma cuplez cu prietena ei sau raman tot cu ea sau ii dau liberu si nu mai ma cuplez cu nici una dintre ele dau Funda celui ce imi da cel mai bun sfat!

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Daca intre tine si prietena ta nu mai exista sentimente, de ec nu te-ai despartit de ea ca sa ramai cu prietena ei? Nu ai renunta nici la una nici la alta.Da nici cu 2 nu o poti duce mult.Normal ca au aparut certurile legate de neincredere, o femeie in general simte daca mai este una pe langa ea si aici tu esti cel care a calcat stramb si din cauza asta se cam indoieste de increderea pe care o are in tine.
Renunta la una dintre ele, si alege-o pe cea cu care iti doresti ceva.Si nu juca niciodtaa asa, pentru ac poate prietena ta chiar te iubeste si tu o lasi sa traiesca intr-o minciuna si nu stii niciodata cand ti-ar putea veni si tie randul.Cu siguranta adica nu ii dai liber prietenei tale si vrei sa ramai cu ea, nu o sa-i dai liber nici celeilalte si o sa continui asa..pana cand?
Intr-un razboi trebuie sa stii pana cand sa luptii ca sa iesi teafar si nu cu capul taiathappy

15 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Raspunsul il vei gasi in inima ta!
Eeste o decizie cat de cat importanta!
Tu sti cat iti iubesti prietena, tu stii cat de mult te atrage prietena ei (ma gandesc ca mult de vreme ce tu deja ti-ai insela prietena cu ea) tu stii daca esti pregatit pentru o relatie!
Repet raspunsurile sunt in inima ta, ea te va dicta dar fa-o cat mai repede! nu iti mai bate joc nici de prietena ta pana nu vei lua decizia finala!
Succes!

| espadacatzo explică (pentru IloveME):

Pai intre mine si prietena mea nu cred ca mai exista sentimente numa asa sti tu si inima nu imi dicteaza nimica poate nu mai are mina nu serios nu simt nimica pentru nici una deci ce sa fac nu am mai iubit o fata de la 16 ani sad si eram candva o persoana sentimentala dar na ce sa si faci.

| mona a răspuns:

Alege si ramai cu cea pe care crezi ca o iubesti

| Adryan17 a răspuns:

Pai daca nu esti sentimental, fii materialist. Daca amandoua te plac, stai cu cea care poate sa iti ofere mai mult. Ai grija sa nu fie o capcana, si din doua sa nu mai ai niciuna. happy

| Pneumonoultramicroscopicosilicovolcaniconioza a răspuns:

Sincer du-te cu aia mai buna si mai frumoasa

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu zic sa o lasi pe saraca prietena ta actuala si sa te duci la aia cu care ai inselat-o, daca tot iti place mai mult de ea.Nu o mai chinui degeaba! Sper ca te-am ajutat!

| Azµre a răspuns:

Eu zic să te arunci după pod pentru ceea ce ai făcut!

| Felys a răspuns:

Daca nu iubesti nici una cu adevarat poate ar fi bine sa te indepartezi de ele si sa cauti una de care sa te poti atasa mai mult,presupun ca stai cu ele din lipsa de alternativa, dar cu siguranta se va gasi una care sa iti immoaie inima si sa te atraga si sentimental nu doar fizic, ce sa zic, cat timp esti incurcat cu ambele nici libertate de miscare prea mare nu ai, pierzi timpul cu ele in loc sa cauti una de care sa te indragostesti cu adevarat

| Geniuss a răspuns:

Salut..pai asta depinde de tine daca iubesti pe vreo una dintre ele daca da alege-o pe ce a care o iubesti daca nu mai tinele macar o saptamana si fa-ti de cap cu ele si dale flit la amndoua big grin

| espadacatzo explică (pentru Geniuss):

Speedy nu pot sa dau flit ca na nu imi place am si eu o reputatie de pastrat.

| BeautifullGirll a răspuns:

Ia mai lasa fetele si apuca-te de limba si literatura romana. Pun pariu ca nu stii niciuna.

| espadacatzo explică (pentru BeautifullGirll):

Asa sa va spun si voua eu am facut 9 clase in Italia ca de acolo am stat si m-am mutat acasa in Romania si nu prea am folosit limba romana "_" Si am terminat liceul

| alinaalexandra2000 a răspuns:

Fara suparare dar esti chiar un mare nesimtit. cum poti sa faci asa ceva? desparte-te de amndoua si cere-le scuze. numai asa iti poti repara greseala

| mariaion a răspuns:

Ai 18 ani si "unbli". Nu cred ca anul asta o sa avem rezultate bune la bac

| espadacatzo explică (pentru mariaion):

Asa sa va spun si voua eu am facut 9 clase in Italia ca de acolo am stat si m-am mutat acasa in Romania si nu prea am folosit limba romana "_"