| L3411 a întrebat:

Buna, as avea nevoie de o lamurire. am avut sex neprotejat cu prietenul meu in a 3-a zi a menstruatiei insa acesta nu a ejaculat in mine, si menstruatia mea e inca neregulata. Exista riscuri mari de sarcina, pe langa cele de infectii si bacterii in urma actului sexual? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se putea forma o sarcina in conditiile expuse/descrise de tine, adica in urma unui sex neprotejat dar fara ejacularea spermei care este intretinut in a 3-a zi a ciclului menstrual este extrem de mic de cel mult 1-3%,cu conditia ca ciclul tau menstrual sa nu fi fost niciodata unul foarte scurt de 21-23 de zile. Multa sanatate!

1 răspuns: