| MariaAle9871 a întrebat:

As avea nevoie de o părere. Sunt cu iubitul meu de 2 ani și el cam timp de un an a preferat sa stea mai mult cu prietenii, cu mine ieșea doar la 1-2 noaptea după ce mergeau prietenii lui în casa, dar am sperat ca o sa se schimbe și de aia am tot rămas cu el. De la un timp s-a schimbat și a fost mai ok și își petrecea timpul cu mine, doar ca 6 luni a fost plecat pe duba și venea la 2 luni acasă și stătea 2 săptămâni (deci atunci petreceam și noi timp impreuna) iar după când a venit acasă de tot o vreme a fost cât de cât ok, ieșea și afara dar stătea și cu mine, eram mulțumită, dar ceva s-a schimbat de o luna... De când i- am făcut cunoștință cu verișoara mea și iubitul ei (ei doi acum lucrând împreună) iar el tot ce vrea sa facem e sa mergem la ei acasă (verișoara mea și iubitul ei locuiesc impreuna) și sa stam cu ei, nu am avut nici o treaba la început dar de o luna o ținem tot asa, noi nu stam deloc noi doi și nici măcar la ei nu pot sa spun ca stam împreună pentru ca el în mare parte sta cu iubitul lu varamea și se joaca pe calculator...Si dacă o data la câteva zile ii zic sa mai stam și noi doi împreună se enervează pe mine și se cearta ca de ce nu mergem sa stam cu verișoara mea și cu iubitul ei, ca afara e prea cald, ca nu vrea sa stea pe banca, ca în mașină amorțește și etc. Am vorbit cu el și i-am explicat ca as vrea sa mai stam și noi împreună și nu vrea sa înțeleagă, zice ca măcar dacă stam cu ei mai povestim mai radem, nu stam în căldură afara și tot motive îmi baga, îmi spune ca îs eu absurda ca doar stam împreună și acolo, cu toate ca consider ca avem și noi nevoie de timpul nostru, doar ca el nu vrea nici măcar la câteva zile și nu știu cum sa mai abordez problema, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Cred că cel mai bine ar fi să-l lași. Nu prea ai ce să-i mai explici, că el oricum tot pe a lui o ține și cred că nu-i pasă. Găsește-ți pe cineva care să-ți acorde atenția cuvenită.

| MariaAle9871 explică (pentru Clytia):

Îmi e puțin cam greu sa iau decizia finala, dar cam vad ca alta rezolvare nu ar fi dacă pentru el sa își petreacă timpul câteodată cu mine este asa de neconceput. De aceea am și vrut mai multe păreri ca la un moment dat am crezut ca chiar poate îs eu absurda. Mersi de sfat

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să-l lași că nu-i de tine

| Crackman a răspuns:

Cauta pe altul daca esti nefericita

Răspuns utilizator avertizat
| GouDidodino a răspuns:

Dă-i jet și cauta pe altul care să vrea să-și petreacă timpul cu tine. Poate după ce nu o sa mai fi-ti împreună o sa realizeze ce a pierdut

| elaventurero a răspuns:

Dă-i verde laughing