| Cătălina1115 a întrebat:

Buna! As avea o întrebare.
Pe 28.02 am făcut sex neprotejat cu iubitul meu cu finalizare in mine.
Și pe 6.03 trebuia sa-mi vina menstruația.
Mi-a venit pe 4, cu crampe, dar doar câteva picături maro și cam atât.
Noaptea nu mi-am mai pus absorbant și nu mi-a curs deloc.
A doua zi mi-au curs puțin roșu, câteva picături, fără cheaguri, cum aveam de-obicei.
Azi, a fost a3a zi, 2-3 stropi si atât, mi-am pus un absorbant de zi.
Credeți ca ar putea fi vorba de o sarcina?
Eu am citit ca unele femei sunt fertile si înainte de menstruatie... si eu intr-adevăr aveam acel lichid in ziua de 28, ca la ovulatie.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Femeile sunt fertile cand sunt la ovulatie, nu inainte sau in timpul mentruatiei.
Din pacate, datele prezentate de tine sunt insuficiente.
nu en-ai spus ce tip de ciclu menstrual ai, nu ne-ai spus ca cate zile se succede in fiecare luna, nu ne-ai spus daca au mai fost si alte partide sexuale inainte de 8Feb samd.

| sofisis a răspuns:

Cred ca ai avut sangerarea de nidatie...cand se implanteaza sarcina. Asta vine cu crampe dar cu foarte putin sange

| Cătălina1115 explică (pentru sofisis):

Pai a fost o cantitate foarte mica, 10% din ce aveam de-obicei

| Goete a răspuns:

Ar putea fi, metoda calendarului nu e foarte sigura.
Sa ne spui si noua cand stii ceva

| Cătălina1115 explică (pentru Goete):

Momentan mai aștept, ca e devreme sa l fac momentan

| orailibrail a răspuns:

Pai da a ai avut menstruatie deja pe 4 martie nu are cum sa fii însărcinată.

În primul rand i trebuie 28 feb și 4 martie sunt doar 4 zile.
Ovulația ai avut-o cu 14 zile înainte de menstruație.
Sigur erai în perioada nefertila

| Miha50miha a răspuns:

Atunci când se instalează o sarcina, exista posibilitatea sa ai o scurgere de sânge, îți recomand să folosești protecție, indiferent de ziua ciclului menstrual in care te afli

| Cătălina1115 explică (pentru Miha50miha):

Eu îmi doresc, nu ar fi o problem dacă as fi

| Miha50miha a răspuns (pentru Cătălina1115):

Atunci, mă bucur pentru tine, in cazul in care ești însărcinată