| PrettyMe a întrebat:

as avea si eu nevoie de un sfat, de cateva luni sunt impreuna cu un baiat, totul decurge minunat intre noi, ne intelegem foarte bine, cei din jur chiar spun ca am fi cuplul perfect insa exista o problema, acum 6 ani mi-a placut foarte mult de alt baiat, el insa a plecat in strainatate sa studieze, nici macar nu stiu daca ma cunoastea foarte bine, nu am incercat niciodata sa-i marturisesc ca imi place de el.saptamana trecuta eram insa intr-un magazin cu iubitul meu si am dat accidental peste acel baiat, e greu de explicat ce am simtit in acel moment, parca pluteam, mi-am dat seama ca sunt indragostita de el, eu chiar credeam ca l-am uitat, insa in clipa cand l-am vazut parca toate sentimentele mele din urma cu 6 ani au reaparut insa mai intens...de atunci gandul imi sta doar la el, am facut rost de id-ul lui, am incercat sa vorbesc cu el insa parca ma respinge, imi spune ca e ocupat, ca nu poate sa vorbesca cu mine... ce ar trebui sa fac? sa-i marturisesc ce simt si sa ma despart de iubitul meu fata de care mi-am dat seama ca nu am decat admiratie si respect, mi-as dori sa-l pot iubi dar nu pot

Răspuns Câştigător
| maki11 a răspuns:

Poate e doar un moment de slabiciune. Fa-ti ordine in ganduri, poate chiar il iubesti pe actualul, dar nu iti dai seama. Incearca sa te imaginezi fara el, si vezi cum te simti.
Pe de alta parte, de ce sa rupi ceva ce ai, pentru ceva ce nu sti daca va exista vreodata.
Fa alegerile care trebuie happy

6 răspunsuri:
| denysame a răspuns:

Buna.ai o poveste destul de interesanta.eu cred ca daca i-ai spune baiatului acela care il placi nu stiu cum va reactiona, cineva care ar intelege situatia ta, ar spune sa iti vezi de prietenul tau pentru ca esti impreuna cu el.si daca mai zic ca va sta bine impreuna nu ar merita sa il pierzi, si partea sa te desparti de el si sa mergi la celalat nu prea mi se pare corect, acum poate iti dai seama, ii schimbi ca pe papuci, te desp de unu, imd la altu, da este normal sa iti gasesti pe cineva dupa ce te desp de el, ca sa nu stai singura.Si daca esti cu prietenul tau nu ar merita sa'l inseli.
Sper ca ti'am fost de ajutorhappy
Succes!happy

| cristianorudi7 a răspuns:

Mereu exista alt baiat...

| Tiiribuuummmm a răspuns:

Atunci situatia e foarte simpla. :d. Dragostea cu forta nu se poate, asa ca indiferent de decizia pe care o iei in legatura cu celalalt baiat, tot ar trebui sa te desparti de prietenul tau. Mai bine acum decat mai tarziu.
Iar legat de porumbelul ala calator...
O persoana daca spune ca are treaba si nu poate vorbi nu inseamna neaparat ca respinge, poate chiar are ceva de facut. Totusi, ai putea sa-l intrebi daca e ceva in neregula chiar daca ai sanse mici sa obtii ceva din moment ce nu te prea baga in seama.
Si inca ceva. Daca dupa atata timp crezi ca ti-au revenit sentimentele parerea mea e ca te cam inseli. Adica, e cam greu sa ramana intacte sentimenetele alea, apoi sa se intensifice. Oricum ar fi, probabil subconstientul tau crede ca dupa 6 ani nimic nu s`a schimbat si de asta iti da impresia ca da, iti mai place de el. Dar oricum, nu trebuie sa ai asteptari prea mari. :*

| capisci a răspuns:

Cioara din mana vs. vrabia de pe gard? Si mi se reproseaza cand afirm ca vad din ce in ce mai multe c... e nowadays. Ramai cu asta pe care il ai, fata draga. Lasa iesirile astea spontane pentru filme si telenovele (si, poate, piese de teatru). Serios. Get over it.

| M_2100 a răspuns:

Dar vezi ca te respinge... sau iti spune ca e ocupat, nu are rost sa mai continui, fiindca prin asta el vrea sa iti dea de inteles ca nu te vrea. Daca pentru iubitul tau nu stimti nimic, nu are rost sa stai cu el. Poate cu timpul el o sa aiba sentimente pentru tine, si cand ii vei spune ca tu nu ai, o sa fie cam AIUREA pentru el. Asa mai bine daca chiar nu simti nimic pentru el, mai bine ii spui frumos ca nu are rost sa fiti... ii explici situatia, spunandu`i sa ramaneti amici. big grin

| gabyza a răspuns:

Ceauu eu sunt gabi si cred ca ai putea sa incerci sa iti deschizi imima si sa ii spui c e ascundea de atata timp...credema ppe cuvant eeee cel mai bine iar daca te va macina gandu ca te va respinge vei ramane cu demnitateat ta de fata care conteaza mai mulc ca orice oricum fiecare e liber s faca ce vreaa ...in rest sa ai grija de tine si cei apropiati