| valy a întrebat:

as avea si eu o intrebare.cam cat ar costa o operatie de chist ovarian ceva de genu? as avea nevoie de ajutorul brigaelei daca s-ar putea.va rog frumos da-ti raspunsuri serioase.multumesc

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Operatia este gratuita, nu trebuie saplatesti nimic. Dar trebuie sa stii ca operatia este extrem de rar necesara in chisturile ovariene (de obicei numai camd se compluca prin rupere sau torsionare). In mod normal, chisturile ovariene se remit cu tratament (anticonceptionale si/sau, mai modern, Glucophage - antidiabetic oral). Operatia nu face decat sa-ti inlature complet sau partial ovarul care s-ar putea vindeca cu tratament.

| catthshshshs a răspuns:

Gratuita, teoretic spus.Practic, cum a mai spus cineva, costa suficient pentru ca traim in Romania iar medicii trebuie si ei sa traiasca din ceva.

| mihaa a răspuns:

Operatia e gratuita( asa zic medicii, dar realitatea e alta) daca nu dai 150 euro la medic si 50 la anestezisst cel putin,, nu scoate ovarul, poate scoate uterul sau cine stie ce mai uita pe acolo

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta mai multi madici ginecologi. Nu in toate cazurile e nevoie de operatie. Daca totusi este recomand ca operatia sa o faci intr-un spital universitar din zona ta si daca te tine punga la un prof. universitar recunoscut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga vally si eu am aceeasi problema sunt programata pentru 26 mai la municipal daca vrei iti dau mai multe detalii pe adr mea corina_cori28

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am operat de chist ovarian sting si ma costat 200 e si 3 kg palinca iar anestezica 50 e si asistenta sefa 150 ron. ma simt bine.

| arsennal a răspuns:

Am fost operata recent de asa ceva.Nustiu cum stau lucrurile pe la voi(eu sint din Republica Moldova)insa am platit atit medicul cit si anesteziologul, cu toate ca operatia este gratuita cel putin pentru minori.suma a fost destul de frumusica. sper ca am ajutat.sanatate.