| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare. daca sunt indragostita de un baiat ...foarte tare.si nu stiu ce sa fac...suntem amn2 putin cam rusinosi si...chiar nu stiu ce sa fac.va rog foaret mult sa ma ajutati...

4 răspunsuri:
| Ruxandra_8921 a răspuns:

Stii ce se spune ca "daca sunt 2 pietre tari una dintre ele trebuie sa cedeze"daca observi ca el nu are curajul necesar sa faca primul pas, abordeaza-l tu...propune-i de exemplu o activitate pe care stii ca o puteti realiza impreuna... poate tu stii mai bine ce ati putea face impreuna...usor usor arata-i ca iti este simpatic... apoi ca tii la el. apoi ca este ceva mai mult sentiment investit...iti va raspunde garantat cu aceeasi moneda doar ca el nu are curajul sa faca primul pas...banuiesc ca nu esti demodata sa te ghidezi pe principiul ca barbatul propune femia dispune...se pot inversa foarte usor rolurile. e simplu.bafta!

| snepy a răspuns:

Si care e intrebarea? ce sa faci ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa iti raspund asa cum am procedat eu ( sunt baiat dar sigur o sa aiba acelasi rezultat)in relatiile astea comunicarea inseamna mult! incercati sa va vedeti daca nu ati facut-o pana acum, iar daca da incearca sa il iei tu de mana, sau sa ii pui mana dupa gat, o sa vezi ca o sa prinda curaj, si nu o sa mai fie probleme!

| ismayl a răspuns:

Poi u esti fata. ar trebui sa faci primul pas happy si sa lasi emotiile pentru ca el va credea ca nu il placi .sau cel putin asa cred eu happy