| ToBe a întrebat:

as dori cateva opinii legate despre ce ar trebui sa fac in legatura cu o domnisoara.Eu ma cunosc cu aceasta persoana de aproximativ 5 ani dar aproximatin de 5 ani are si prieten.De cand o cunosc si pana in ziua de azi pot spune ca avem multe amintiri placute.(Sa nu va ganditi la prostii).In ciuda faptului ca are prieten am fost impreuna la majorate, la filme etc.De multe ori am impresia ca statutul de prieteni este trecut dar pentru ca am credinta in Dumnezeu nu-i voi spune ceea ce simt pentru ca nu ar fi corect fata de prietenul ei.Eu cred ca stie ce simt pentru ea dar poate asteapta sa fac eu primul pas sau poate acest lucru este doar in capul meu. Relatia din ea si prietenul ei nu este tocmai roz.Eu il respect pe el pentru ca mi se pare un om in limitele normalului. Aceasta persoana inseamna mult pentru mine din aceasta cauza am renuntat la a avea o relatie in schimbul ceea ce as putea avea din partea ei.Au fost momente cand am vrut sa uit de ea si hotarasem, chiar imi facusem o prietena numa sa uit de ea dar soarta sau poate logica mea gresita a facut sa-i spun fetei respective de ce am vrut sa fiu impreuna cu ea.Imi cer scuze ca v-am obosit sau pentru ca v-am insirat aceste indeii dar sincer tin atat de mult la ea incat as fi dispus ca astept o vesnicie numa sa am o clipa de fericire din partea ei.In concluzie as dori sa-mi spuneti daca este bine sa astept, sa vad ce are de gand cu relatia lor sau sa-mi expun punctul de vedere fapt care are mai multe taisuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba stai dupa fundul ei. Daca te voia, te avea. E bine ca ii esti aproape, nu vad nimic rau in asta, dar e inutil sa ai sperante in alt sens. Nu va fi iubita ta.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 5 ani, o relatie nu mai e roz, dar in niciun caz nu se rupe usor. E prea puternica legatura dintre cei doi. Sfatul meu este sa cobori pe pamant si sa fii mai pragmatic.

| ToBe explică (pentru anonim_4396):

Chiar nu-mi dai nici o sansa? Crezi ca as avea ceva de pierdut daca as astepta? Consider ca momentan este mai bine sa fiu alaturi de ea ca un prieten, ca o persoana care sa-i dea un sfat bun.In aceasta faza ma preocupa partea profesionala. Un alt motiv pentru care nu-i spun nimic. Apreciez, iti multumesc pentru timpul pierdut si pentru sfat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ToBe):

Degeaba stai dupa fundul ei. Daca te voia, te avea. E bine ca ii esti aproape, nu vad nimic rau in asta, dar e inutil sa ai sperante in alt sens. Nu va fi iubita ta.

| SilverAsh a răspuns:

Parerea mea este sa faci ce vrei, nu cred ca exista cineva sa iti spuna ce sa faci, aici e decizia ta, intreaba-te,, pot sa rezist asa?,, etc. Gandeste-te la actiunile tale si la efectul de dupa, si vezi care esti cea mai buna cale. Eu sa fiu sincer sunt tot in situatia ta intr-un fel, doar ca eu am ales sa tac si sa las timpul sa decida, stii ca fiind apropiata de ea, daca se va desparti va veni la tine probabil, dar o relatie de 5 ani nu prea mai merge rupta, cred eu.dar timpul dupa mine e cel mai bun lucru, doar fii tare si alege tu, eu ti-am spus ce am facut in cazul meu, sper ca te-am ajutat. Bafta in continuare