| ravendem a întrebat:

As dori sa discut o problema cu voi, de preferat internautii mai maturi happy Imi place sa fac surprize iubitelor sau potentialeleor iubite cadouri simple facute de mine prin care sa le arat ca tin la ele nu ca as vrea sa le cumpar - facandu-le cadouri scumpe ( ceasuri genti etc) - Un borcan cu fructe inauntru ( cirese struguri capsuni etc) si in interiorul borcanului ascuns o cutiuta rosie cu o pereche de cercei in ea. simplu frumosi - si pe acel borcan un mesaj" pentru o viata sanatoasa consumati fructe sau legume - astfel ea cand va manca fructele va vedea surpriza inauntru - o lumanare si in interiorul lumanarii este o sticluta mica cu un mesaj dragut! astfel cand va arde lumanarea va avea surpriza sa vada ca este ceva in interiorul lumanarii! Ele mai pot continua, dar de fiecare data aceleasi raspunsuri dupa cateva zile imi spun sau imi dau de inteles ca nu vor sa mai fim impreuna! intrebarea este! Nu le plac fetelor surprizele in general? Sau Ma grabesc cu facutul acestor suprize inca de la inceput, sau poate este o problema cu mine. Sunt atragator din punct de vedere fizic poate si asta vor respectivele dar cand se ajunge la partea cu facutul acestor surprize inceteaza cam tot! doresc sau am o relatie nu bazat pe dorinte fizice etc! doresc pe cineva care sa imi fie alaturi! Sunt un baiat cam timid ( nu sunt genul sa da "vrajeala" la o fata ) pentru ca, consider ca as fi nesimtit ( ma gandesc ce are in cap aceea fata careia ii faci avansuri, ma iar asta sau iar vine unul sami de-a vrajeala etc. Si prefer sa fiu indiferent! Problema stiu ca am dar as vrea sa le evidentiati! Pot invata multe din parerea altora

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poate ca intr-adevar te grabesti cu cadourile? Daca incepi sa le faci dupa o saptamana, doua..ma gandesc ca fetele se gandesc ca esti prea dragut si te vor considera plictisitor. Era o vreme in care si eu gandeam asa, deci este foarte posibil sa gandeasca si ele chestia asta.

Pe cealalta parte, poate nu este vorba de cadou, ci poate pur si simplu este vorba de altceva?

Cred ca cel mai bine ar fi sa incerci totusi sa discuti cu ele si sa vezi care este motivul pentru care racesc relatia.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Până te vei considera suficient de matur să ai o relație care să ducă la căsătorie, orice abordare e tot vrăjeală, mai bine lasă-le în pace.E simpatică abordarea, nu cred că e ceva greșit cu ea, fata pe care Dumnezeu a pregătit-o pentru tine, cred că o va aprecia.Mai bine roagă-te pentru viitoarea ta soție, să-ți rănești sufletul cu relații de dragul relațiilor sau să rănești la rîndul tău, e pierdere de vreme.

| ravendem explică (pentru ania):

Pai daca stau degeaba nu o sa vina "sotia" la mine... trebuie incercat trebuie sa fii trecut in viata sa ai relatii care se sfarsesc urat pentru a gasi intr-adevar sufletul pereche happy este ca si cum eu vreau cei mai extravaganti pantofi dar nu stiu sa le fac un nod happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ravendem):

Este greu sa gasesti o femeie in ziua de azi, deoarece timpurile sunt grele, numai Dumnezeu stie exact ceea ce ai tu nevoie, iar daca el incă nu ti a dat o, continuă sa te rogi entru ea, probabil Dumnezeu a vazut ca e mai bine asa cum esti. Singur.

| RAY a răspuns (pentru ravendem):

Tu chiar crezi in sufletul pereche?

| ravendem explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu neaparat timpurile dar fetele iau ca modele de la TV care nu fac nimic decat sa faca pe proastele si sa fie cat mai dezbracate! Dar nici baietii nu sunt mai brezi... Nu mai stie lumea sa iubeasca eu asa cred!

| ravendem explică (pentru RAY):

Din cei peste 4, 5 mld de femei eu cred ca este una pentru fiecare happy...