| Dyxxuu a întrebat:

As dori si eu niste sfaturi in legatura cu ce va voi spune. Deci, o buna prietena de-a mea adora un baiat cu care a mai fost de mai multe ori impreuna. Acest baiat a inceput sa se indragosteasca de mine si in timp ce era ce prietena mea ( impreuna), el vorbea cu mine pe mess si imi zicea ca sunt frumoasa si chestii de astea. Eu ma simteam foarte prost deoarece el era cu alt cineva. Dupa un timp el nu ia mai dat atentie si s-au despartit, in acesttimp m-a intrebat daca vrea sa fiu cu el de mai multe ori eu refuzandul mereu desii simteam ceva pentru el. El vazand ca l-am refuzat si a treia oara, spunandu-i ca nu pot asa de devreme, ca nu ii pot face asta prietenei mele s-a suparat. Dupa asta el a esit cu ea si alti doi prieteni, desii el era putin beat, si a sarutat-o. Pe seara ia mi-a zis ce s-a intamplat ne stiind ca el nu o mai place, Eu am postat o chestie tampita pe facebooc, cu provocari si m-a pus sa ii sc pe perete te iubesc. Am scrs, mentionand ca e o gluma. Prietena mea a vazut si s-a suparat pe mine ingrozotor. El se invinuia pe oparte, eu pe cealalta. Ce credeti ca pot face?

Răspuns Câştigător
| Irinushifix a răspuns:

Tot ce poti face este sa ii spui prietenei tale ca niciodata nu ii vei face gesturi sa va certa-ti pentru un baiat, explica-i situatia si spune-i ca desii simti ceva pentru ea ai preferat sa nu fie nimic intre tine si acel baiat, explica-i ca el a fost cel care a incercat sa "te atraga in latura lui" iar pentru ea nu ai cedad si ca acea chestie dupa fbuc a fost pur si simplu o prostie, iar daca nu isi explica cum de ai facut o asa prostie, spune-i ca a fost o mica scapare deoarece si tu il placi, dar nu va fi nimic mai mult!

2 răspunsuri:
| TuRneR01 a răspuns:

Pei sa-i mai explici prietenei tale inca o data ca a fost pus mesajul in gluma poate va intelege... alta solutie nu vaD? sa-si ceara si el scuze si tu prietenei tale poate va va ierta. Sper sa treci cu bine peste si sa te impaci cu prietena ta.

| Dyxxuu explică (pentru TuRneR01):

Am incercat sa ii explic si eu si o alta prietena dar fara nici un rost. Multumesc, sper si eu!