| Silvia328 a întrebat:

Aș dori te rog sa îmi răspunzi la o întrebare. Ultimul ciclu menstrual l - am avut pe 28 decembrie - 2 ianuarie. Am avut contacte neprotejate în 10, 15, 19 ianuarie. Menstruatia ar fi trebuit sa vină pe 28 și am 2 zile întârziere. Menționez ca am făcut ieri un test de sarcina care a ieșit negativ. Este posibil sa fi rămas însărcinată și încă sa nu iasă la test? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Testul de sarcina a fost facut incorect si inutil, fiind facut prea devreme, de aceea a iesit negativ, desii tu ai putea sa fii insarcinata.
Fa un test de sarcina la 21 de zile, de la ultima partida sexuala!
Deci 19 ian + 21 zile = 10 feb. 2020
daca nu-ti apare menstruatia pana pe 10 feb, fa un test de sarcina!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca testul a iesit negativ, nu poti fi gravida. Pentru linistea ta, fa un test la 21 de zile de la ultimul act sexual. Daca a iesit negativ nu esti gravida.

| Julia1188 a răspuns:

De obicei un test de sarcina se face la 21 de zile dupa contactul sexual neprotejat. De abia atunci poti fi sigura ca este valid. Dar totusi, tind sa cred ca nu esti insarcinata. Dar pentru linistea ta, mai repeta testul peste cateva zile,