| Adr121 a întrebat:

Bună TPU, aș avea nevoie de un sfat.Deci am fost impreuna timp de 9 luni cu un tip doar ca el era putin mai rușinos și tăcut.Eu in general sunt o fire mai vulcanică, adica dacă mă enervam ii mai dădeam o palma sau un pumn…el nu zicea nimic si zicea ca ma iarta, daca ma enerva il injuram si ii ziceam comparam cu fostul meu chiar daca nu era adevarat..eram si foarte toxica, adică nu îl lăsam sa petreaca timp cu prietenii lui deloc sau il puneam sa dea block la toate fetele.Pe la sfârșitul anului si-a cumparat un laptop de gaming si a inceput sa se joace si prin asta s-a reconectat cu un prieten de ai lui mai vechi.De atunci a inceput sa imi vorbeasca urat si sec si ne-am despartit, a zis ca nu ma mai iubeste pentru ca a tinut toate chestile in el si l-a durut iar acum nu mai vrea sa fie cu mine orice s-ar intampla.Are si o nepoata mai mica care i-a introdus o fata care locuieste in Germania si s-au pus impreuna dar el imi zice ca nu o iubeste si tot se joaca si cu ea nu vorbeste, doar 5 minute pe zi sau asa.El zice ca nu ma iubeste dar noi inca vorbim, gen l-am întrebat aseara dacă vrea sa il las in pace daca o iubeste pe iubita lui sau sa continuam sa vorbim.El a zis ca inca vrea sa vorbim si sa mai iasa cu mine.Cand iesim afara vad ca incearca sa se comporte rece dar cu cat timpul trece incepe sa râdă cu mine si sa facem glume amandoi cum obisnuiam, acum cateva zile am avut o cedare nervoasa si am plecat afara si mi-am inchis telefonul, noi stam in acelasi bloc si am aflat ca in acea seara el a iesit in pantaloni scurti la -2 grade si m-a cautat 3 ore prin tot cartierul. Nu stiu ce sa fac pentru ca inca ma simt extrem de vinovata si stiu ca e vina mea pentru tot si as da timpul inapoi ca sa nu mai fi fost asa cu el..il iubesc si nu vreau sa il pierd. I-am gresit mult dar nu mai vreau sa faca asta…va rog sfaturi si pareri

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, acum iti plateste cu aceeasi moneda, vorbindu-ti cum i-ai vorbit tu inainte, tratandu-te exact cum l-ai trata tu inainte.
Tie de ce nu-ti place, ce-ti face el acum?

Abia dupa ce l-ai pierdut ai inceput sa-l pretuiesti?

Nu-i nimic, asa inveti din greseli si nu le mai repeti cu nimeni, niciodata, ca sa nu mai distrugi oameni care te iubesc, indepartandu-i de tine.

Doresti sfaturi d ela noi?
Ti-as recomanda sa-ti cauti un alt baiat, unul pe care sa-l respecti si cu care sa te comporti frumos, daca vrei sa se comporte frumos cu tine si sa te iubeasca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa-l sa isi traiasca si el viata dupa ce l-ai abuzat atat.
gaseste si tu pe unul care sa iti faca fata.

| VladTepes6000 a răspuns:

Ce jeg de femeie?