| Killuminati12 a întrebat:

Sunt la liceu si imi place de o fata cam de doua saptamani. Ea, insa, avea prieten pana weekendul trecut, duminica, cand nu a vrut sa iasa in oras cu ea si de atunci nu au mai vorbit. Iar eu cum am vazut asta, am intrat pe linie, am inceput sa vorbesc cu ea si sa incerc sa o fac mai vesela, deoarece era foarte suparata. Am vorbit 3 nopti la rand cu ea si am tot incercat sa o fac sa se simta bine si am dat si de rezultate. A spus ca daca mai continui sa vorbesc cu ea despre orice si sa o fac fericita o sa inceapa sa ii placa de mine. Asta se intampla joi. Ieri am scos-o in oras, la mall, impreuna cu mama mea, pentru a-si alege cadoul care ii place. Inainte sa mergem dupa cadou, mama mea ne-a facut cinste cu pizza, iar dupa aceea am fost dupa cadou. Dupa ce am fost dupa cadou, mama si acea fata s-au dus intr-un magazin de accesorii unde mama i-a cumparat o pereche de cercei si un lantisor. A fost foarte fericita, iar mama ei mi-a transmis multumiri si a spus ca am facut un gest foarte frumos. Eu o cunosc pe mama ei dinainte, de la un proiect cand am fost la ea acasa cu inca 3 persoane, si inca de atunci mama ei a avut o impresie buna despre mine. Iar mama mea are o impresie buna despre aceasta fata. Azi este ziua ei. Ma gandesc sa ii duc flori si pentru ea si pentru mama ei.
Aceasta a fost povestea mea. Acum intrebarile:

1. Credeti ca am vreo sansa cu ea? Adica eu sunt un baiat foarte calm, rabdator, am mai avut o relatie care a durat 1 an jumatate, iar fata nu s-a plictisit niciodata si nici eu, ne intelegeam foarte bine si asta pentru ca stiam sa ma port si sa vorbesc, si sa o impac intotdeauna.
2. Cum si in ce moment ar trebui sa o intreb daca vrea sa fim impreuna? O sa fie multi invitati si mai multi au fost sau isi doresc sa fie impreuna cu ea, mi-e sa nu o pierd si de asta vreau sa fac cumva sa fiu primul, dar totusi sa nu par un grabit si asa mai departe. Aici chiar vreau sugestii si opinii multe.
3. O sa tina relatia cu ea? Mi-e sa nu ii bage fostul prieten strambe ca si cum eu abia as fi asteptat sa se desparta si sa o iau.
Va rog sa imi raspundeti sincer la intrebari si eventual, in afara de intrebari sa-mi mai dati si alte sfaturi esentiale. Chiar am nevoie de acest lucru, simt ceva pentru acea fata, chiar daca imi place de ea doar de doua saptamani.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Sanse ar fi si inca mari, invit-o din nou in oras si acolo ii poti propune sa fie iubita ta[poate ii oferi si o floare] si daca voi va iubiti si nu ascultati ce zice unul si altul, iubirea voastra poate rezista mult

| Killuminati12 explică (pentru mona):

Iti multumesc pentru incurajare si da o sa reziste mult, nu sunt genul care sa las o fata la greu sau sa insel sau asa mai departe. happy Funda.

| Kaky2Z a răspuns (pentru mona):

Nu orice floare, un trandafir rosu sa fie mai romantic.

| Killuminati12 explică (pentru Kaky2Z):

Asta am si facut. Si a fost foarte incantata. happy Multumesc pentru raspuns.

10 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Da ai! Daca nu te superi cati ani aveti voi doi?
Vorbeste din ce in ce mai mult cu ea, scoate-o in oras si de ce nu cand prinzi momentul potrivit sarut-o!
Salut

| Killuminati12 explică (pentru Cristiann25):

Eu am 15 ani, iar ea are 16 ani impliniti ieri.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Killuminati12):

Multi inainte!

| NuMaSuporti a răspuns:

O relatie frumoasa cum rar vezi! Dar fi atent, sunt sanse mari ca ea sa aiba inca sentimente fata de fostul si sa se fi atasat de tine ca sa il uite pe el. Daca ea inca mai are sentimente fata de el iar el va incerca sa se combine cu ea, sansele tale sunt nule

| Killuminati12 explică (pentru NuMaSuporti):

Fostul ei nu e din aceeasi parte ca noi a orasului, e din partea opusa. adica era o relatie la distanta in care se vedeau odata la 2 saptamani iar ea il banuia pe el ca o inseala.

| Eu93llr a răspuns:

Din cate spui tu aici, sansele tale de a fi cu aceasta fata sunt foarte mari. Si daca ea vrea sa fie cu tine, cu siguranta nu va accepta sa fie cu altul chiar daca acei baietii isi doresc asta. Deja vad ca ati ajuns destul de departe inca dinainte de a fi impreuna, cadouri, parinti, etc. Nu cred ca ar fi cel mai bun moment sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine de fata cu ceilalti invitati, fa-o ori inainte ori dupa, cand ve-ti doar voi 2, eventual invit-o in oras, luati masa impreuna, ii poti duce si o floare si atunci o intrebi si asta. Despre relatia voastra cat va tine asta depinde doar de voi, ai grija insa, sa nu profite de pe urma ta, daca ai inceput cu cadouri prin mall asa de repede, iar daca crezi ca nu este genul de fata care sa faca asta, pentru ca tu o cunosti mai bine, relatia voastra are foarte mari sanse. Sper ca te-am ajutat.happy

| Killuminati12 explică (pentru Eu93llr):

Ieseam si inainte, dar atunci eram indragostit de alta fata care chiar profita. Ea nu e genu. Ne stim de cand a inceput liceul, mereu am iesit, aproape in fiecare weekend si am observat ca nu e o profitoare si chiar se impune in relatii, in toate relatiile ei mi-a spus ca baietii au fost nesimtitii si au lasat-o la greu, nu ea pe ei. deci nu e nici o profitoare si este genul care daca simte ca o iubesti, sta cu tine oricat. Si eu chiar simt asta pentru ea. Multumesc pentru raspuns