| Bruneto4ica a întrebat:

As vrea din suflet sa imi dati un sfat in privinta la cazul meu. Am 15 ani, si
ma intilnesc cu un baiat de 18 ani de ceva timp (1 an). El mereu imi spune ca ma iubeste si il cred.Nu demult mea propus ca sa avem relatii sexuale, pentru caci el vrea sa aiba relatii intime numai cu mine pentru ca ma iubeste enorm. Ceea ce ma ingrijoareaza nespus de mult e faptul ca el inainte de mine a avut foarte multe fete, uneori ne certam la culme, dar ne impacam destul de repede si imi e frica ca in urma relatiilor intime sa nu ma paraseasca.Nustiu ce raspuns sa ii dau, deoarece nu am avut pina acum relatii sexuale. Va rog din suflet dati-mi un sfat.

13 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna happy
Sfatul meu este ca deocamdata sa nu treci la acest pas impreuna cu el. Sunteti amandoi prea tineri pentru o relatie sexuala, atat fizic cat si psihic.
Ai deplina incredere in el? Simti cu adevarat ca te iubeste si ca iti vrea numai binele? Esti sigura ca nu te va parasi dupa aceasta experienta?

Daca raspunsul acestor intrebari este da, un da sigur, atunci ar putea intra in calcul inceperea vietii sexuale. Insa din cate vad, si tu insati ai dubii!

Te sfatuiesc sincer sa mai astepti. Daca te iubeste cu adevarat, te va intelege si iti va acorda tot timpul necesar.
Gandeste-te de doua ori inainte sa spui da si fii sigura ca vrei ca el sa fie cel cu care sa impartiun moment atat de deosebit.

Ai grija de tine, te-am pupat!

| lyrics a răspuns:

Zici ca esti sigura ca te iubeste
daca te iubeste, nu te va parasi
plus ca...
nu stiu, daca statea cu tine pentru sex, statea 1luna, 2, 3, 4 maxim 5.
dar e un an
acum...cat de serioase au fost intalnirile lui cu celelalte fete?
daca nu ai incredere in el, mai bine stai cuminte

| 10011993 a răspuns:

Esti destul de mica! sexul poate sa mai asteptewinking la varsta ta am trecut printr-o situatie asemanatoare( eram cu un baiat de 18 ani de 1 an si imi tot spunea ca vrea sa facem dragoste) de multe ri era tentata sa-i spun ca vreau pentru ca il iubeam si aveam impresia ca tine la mine! dar din anumite norme morale si principii pe care mi le-a propus nu am acceptat! si acum pot saspun ca sunt foarte fericita ca am procedat asa! pentru ca acum cand am 18 ani sunt cu un baiat de 7 luni, de varsta mea la care tin, stiu si parintii mei si ai lui si totul este perfectD si ma gandesc chiar sa-mi incep viata sexuala cu el dupa ce trece 1 an!big grin asa ca te sfatuiesc sa mai astepti:*

| dydyyyy a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel happy aveam 16 ani jumatate si dupa 1 an si 0 luna de asteptat dupa mine am acceptat.defapt nu mi-a propus el a venit totul de la sine.acum am aproape 3 ani cu baiatu asta si imi e foarte bine.si noi n cetam chiar din orice si ne impacam foarte repede. certurile astea pparca te apropie si mai mult.

in cazul tau e o varsta destul de mica acum depinde cat de pregatita esti tu sa faci asta.eu zic ca daca a asteptat atata timp tine la tine.

aaaa.si exista 3 posibilitati :
1.sa ramana langa tine multe vreme deacum
2.sa te lase si sa te mai caute din cand in cand stiind ca a fost primul si nu il vei refuza
3.sa nu te mai caute deloc dar asta ar cam fi explus in cazut asta :*:*:*:

bafta:*

| Delete a răspuns:

Daca zici ca te iubeste atunci nu te va parasi.Si eu iti zic sa incerci sa faci se* e foarte cool

| Silvara a răspuns:

Daca el chiar te iubeste, incearca sa il faci sa inteleaga ca esti prea mica pentru a avea relatii sexuala si ca iti este putin teama de ce se va intampla dupa! Probabil cu celelalte fete nu a fost ideea ca dupa actul sexual sa le paraseasca, ci pur si simplu au fost certuri, neintelegeri.Eu zic sa vorbiti deschis despre acest subiect si sa ii arati ca va puteti simti bine si fara sex!
Pa-pa!

| roxy_7432 a răspuns:

Poate ca relatia voastra pentru el e cu totul aparte. Daca era vorba numai de sex nu cred ca astepta 1 an doar pentru asta, cand peste tot e plin de femei, mai disponibile decat tine.
Eu am cunoscut un baiat ca si tine cu multe experiente la activ dar eu am fost cu totul speciala pentru el, iar rabdarea lui m-a convins dupa numai 6 luni de "abstinenta".

| ioana1704 a răspuns:

Esti inca mica Mai poti sa astepti! Sex fac si animalele! Oamenii au nevoie de iubire, de dragoste, de siguranta. Trebuie sa-ti incepi viata cu cineva la care chiar ti si sentimentul acesta e reciproc. E ceva mai complicat care nu totdeauna se poate explica foarte bine in cuvinte. Bafta!

| Johnny_6115 a răspuns:

Pai daca tot tine asa mult la tine nu o sa te parasesasca. Orcum nu trebuie sa te ingrijorezi orce baiat/barbat e asa toti vor sa faca sex. Daca iti e teama spune-i.

| pitica_6943 a răspuns:

Pfff...majoritatea baietilor asa fac te vrajesc apoi intretin cu tine relatii intime apoi ceau, nu stiu ce sa iti spun, incearca sa vorbesti cu el zii ce simti si daca nu esti pregatita va intelege daca chiar te iubestewinking, dar daca spui ca va intalniti de un an sa inteleg ca este ceva serios totusi un an nu e cat o luna dar sfatul meu este sa nu faci asta oricat de mult te-ar ruga sau oricat de mult ai vrea fiindca ai sa regreti foarte mult ma sfarsit, sper sa iti fi fo de folos te pup kiss si sa ne spui decizia tahee hee

| mady_2850 a răspuns:

Pai deja este un 1 in care sunteti impreuna, dupa atatea certuri si faptul ca nu ati facut nimic si el inca sta cu tine dupa toate astea eu cred ca nu sta degeaba... parerea mea e ca te iubeste si poti avea increde in el... nu te mai gandi la trecutul lui gandeste-te la prezent ca este cu tine si pe tine te vrea nu pe alta! si pentru asta e cu tine

| Sairus a răspuns:

Totul va fi bine... copii familie...

| vioman a răspuns:

Tinel tot asa ca-i tinar inca!