| Viki_3232 a întrebat:

Buna!
As vrea un sfat! sad
Am doua Luni de cind ma intilnesc cu un baiat care m-am indragostit ft tare de el si el de mine si mi-a propus sa ma culk cu el si nu am refuzat, ce ma fac sunt distrusa mi-e frica sa nu afle cineva ca nu mai sunt virgina.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai luat o decizie, asumati-o. Important e sa nu uiti sa te duci la ginecolog in prima luna de la inceperea vietii sexuale si apoi regulat. In rest, nu cred ca e treaba nimanui daca mai esti tu virgina sau nu (presupunand desigur ca esti majora).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cineva știe, cel care a fost primul în viața ta. Și ce atât tabu pentru că nu mai ești?!
Protejează-te și să merite, nu o aventură și apoi să te lase cu buza umflată. Cam repede după 2 luni, mai lasă timpul să treacă, trage de timp cel puțin 6 luni de zile, ieși cu el cât mai mult în lume, în cercurile de prieteni, etc. și vezi cum se comportă, ce vorbește și despre cine vorbește.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Trebuie sa iti asumi raspunderea si consecintele faptelor tale. Ai decis singura ca doresti sa iti incepi viata sexuala, asa ca nu ar trebui sa ai acum regrete.

| IrenneDrt a răspuns:

Daca te'ar fi iubit nu te'ar i pus sa faci ceva care o sa regreti sau o sa ai de suferit. sfatul meu happy. mai gandeste'te daca vrei sa ramai cu elwinking

| marla a răspuns:

Data viitoare sa gandesti inainte ca sa spui sau sa faci cevawinking

| RoxannaST a răspuns:

Dupa doua luni deja ai decis sa-ti pierzi virginitatea cu el!?
Pai acum suporta consecintele, trebuia sa te gandesti inainte. aveati doar 2 luni, nici macar nu va cunosteati suficient.in fine
Pai de ce nu vrei sa afle nimeni? ce atata haz? in orice caz, nu are cine sa afle daca nu vorbesti cu nimeni despre asta thinking e simplu. Ai tai nu au cum sa afle daca tu nu le spui nimic. Si in ceea ce-l priveste pe el. daca ai incredere deplina in el (desi in doar doua luni, ma indoiesc) poti sa stai linistita ca nici el nu va spune nimanui.deci totu e OK nu-ti mai face griji! happy

| Papusha_3366 a răspuns:

Ai facut-o deja! Va iubiti si asta e bine.cind vei creste vei avea ce sa iti amintesti.Nu e nimic strasnic doar aveti sentimente seriose.Va afla si ce daca? Gata e in trecut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu te mai culca cu el, apoi roaga-te Domnului sa te ierte. Faptul ca nu esti virgina nu e un lucru asa de grav, din perspectiva unui baiat, insa e grav pentru Domnul ca e pacat. Eu zic sa te desparti de prieten ca iar va incerca sa faca sex cu tine, si o sa intalnesti un baiat care iti va iubi sufletul nu trupul, si nu te va privi ca pe o jucarie sexuala. Insa trebuie sa cauti acel baiat. Numa bine Doamne ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne... fa ceea ce crezi tu...
Nu te mai gandi, nu'ti mai pune atatea intrebari la care nu vei gasi deocamdata un raspuns...
Lasa timpul a treaca pentru ca le va rezolva sa treaca...
Fa ceea ce consideri si nu te mai lua dupa vorba unuia si a altuia...

| LadyOfAtlantida a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu oricum se va afla.Sunt de parere ca nu ar fi trebuit sa accepti dupa numai 2 luni, oricat de innebunita ai fi dupa el. Daca si el te iubeste atat de mult, probabil ca ar fi fost dispus sa te astepte daca-l refuzai.
Cum am mai spus, ori se afla acum ori mai tarziu, dar se afla. Cel mai bine ar fi sa le spui parintilor acum. Poate te vor certa/pedepsi etc, dar crede-ma ca vor lua in considerare si faptul ca le-ai spus adevarul, oricat de frica ti-a fost.Si daca nu le spui acum, peste niste ani tot vor afla.si va fi mai rau decat daca le spui acum.
I

| IrInUkA[:x] a răspuns:

U esti sigura ca asta iti doresti sau o faci pentru ca ti-e frica sa nu-l pierzi?

mai bine ii spuneai "nu" prima oara si vedeai care era reactzia lui: daca mai avea rabdare sau incerca sa te convinga sa te culci cu el

| naruto321 a răspuns:

In cearca sa uiti de asta si fii fericita