| LolaLolyLily a întrebat:

^^ As vrea sa cer si eu o parere.Una din cele mai bune prietene ale mele a plecat in Germania acum 3 ani si vine in fiecare vara pentru 3 saptaman acasa.Are un frate mai mare cu un an ca mine.Inainte sa plece el ma placea foartre mult, dar eram mici, iar eu nu eram pregatita sa ma indragostesc sau altceva, ma simteam ciudat deci m-am indepartat de el. Iar acum in fiecare vara cand vine parca imi place de el putin. Sora lui (prietena mea) e foarte incantata ca noi am putea forma "un cuplu" dar vara trecuta cand l-a intrebat daca ma place (fara sa stie de sentimentele mele) el s-a instrambat, dar mereu cand vin eu la ei, surorile lui si verisoarele spun ca el a plecat direct sa se aranjeze cand a auzit ca vin, sau ca se da mare cand sunt eu de fata si chestii de genul straight face Nu stiam ce sa cred.L-am vazut ieri, mi-a facut cu mana si zambea, iar eu pentru prima data mi-au tremurat la propriu picioarele si am simtit o slabiciune foarte mare...de atunci ma gandesc doar la el. Chiar imi place de el sau doar ma simt vinovata ca l-am lasat atunci cu ochii in soare?! Oare el ma place?! T^T nu stiu ce sa fac sau ce sa-i zic...sunt foarte confuza, va pleca in 2 saptamana inapoi in Germania si nu mai vreau sa mai ratez o ocazie >.< va rog sa ma ajutati, cine poate. MULTUMESC MULT ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| TheSpecialRose a răspuns:

Eu cred ca te place. Si, dupa parerea mea, il placi si tu. Incercati sa vedeti ce iese. Dar grabeste-te, pentru ca in curand va pleca si macar sa apucati sa faceti primul pas. Eu asa am facut cu prietenul meu, i-am dat o sansa si a mers. Iti urez mult noroc si tine-ma la curentbig grin:*

7 răspunsuri:
| roxkiss a răspuns:

Pai sunt siguara ca te palce si ca tu il placi, ca a facut o grimasa catre sora lui ( poate s-a jenat sa spuie adevarul ) incearca sa comunici cu el sa va intilniti ..prima oara ca sa nu para ceva bizar invit-o si pe prietena ta ( va fi un plan ))))) incearca sa ii atragi un pic atentia catre tine, zii prietenei sa va lase un pic impreuna, poate plecati intr-un parc, fa-l sa se indragosteasca de tine, si daca observi ca te place fai un indiciu ca si tu il placi ( zimbestei, fai cu ochiul de depate ) fa asa ca sa se indragosteasca d tine si totul va fi ok ))

| LolaLolyLily explică (pentru roxkiss):

E o idee super ^^ multumesc >big grin

| roxkiss a răspuns:

Cu placere sper ca totul va fi f bine! fiecare are dreptul de a fi fericit )))

| pretty34 a răspuns:

Daca el se pregateste inainte sa ajungi tu, inseamna ca imaginea lui in fata conteaza.
Iar daca ela facut o grimasa cand i-ai spus ca il iubeste, credea ca glumesti si nu a luat-o in serios.

| LolaLolyLily explică:

Va multumesc enooorm tuturor big hug puppy dog eyes

| TheSpecialRose a răspuns (pentru LolaLolyLily):

Ma bucur ca te-am ajutat! :*

| lcf a răspuns:

Parere mea este ca nu e un sentiment de vinovatie ci chiar iti place de el eu cred ca ar trebui sa profiti de faptul ca surorilr lui si verisoarele cred ca te place si sa profiti de cele 2 saptamani pentru a forma eventual un cuplu daca vrei sau daca vrea