| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa intreb fetele care stiu despe ce vorbesc! Am prieten dar cand facem sex eu nu am orgasm, e un lucru iesit din comun daca ma masturbez(nu sunt copil de 12 ani )? Cu ce ma poate afecta masturbarea? Funda si vot.

5 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Masturbarea nu te afecteaza fizic, ci mai degraba psihic. In timp vei acumula frustrari, din cauza ca prietenul tau nu te satisface iar asta iti va strica relatia. Ar fi bine sa discuti cu el despre problema pe care o ai si nu sa apelezi la masturbare, ca metoda de eliberare. Autosatisfacerea isi are rolul ei, atunci cand esti singura de multa vreme. Cand esti intr-o relatie insa, devine nociva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Sunt multe cauze care duc la imposibilitatea de a avea orgasm.
Concentrati-va mai mult poate veti reusi si mai ales relaxati-va.
Masturbrea excesiva duce la slabirea sistemului imunitar, la slabirea vederii, a memoriei si multe alte elemente negative. Parerea mea este sa te opresti atata timp cat ai cu cine sa-ti satisfaci placerile sexuale. Inca esti la o varsta frageda cand organismul se formeaza si bine ar fi sa se formeze corect si sanatos. Din punct de vedere religios as putea spune ca devine o patima de care nu te mai poti dezlipi, un viciu. Ca si drogurile, fumatul, bautura. Emai sanatos sa intreti relatii sexuale normale decat sa te masturbezi. Din punct de vedere psihic, masturbarea duce la anxietate, singuratate, nesiguranta si neincredere in tine, izolare fata de prieteni. Iata doar cateva motive pentru care e bine sa lupti si sa te lasi de obiceiul asta rusinos.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orgasmul prin penetrare vaginala e mai greu de obtinut. unele femei nu ajung la el niciodat... tine de relaxare si de cat de bine sa misca prietenul. daca doar o baga si o scoate nu are cum sa te faca sa simti bine..sunt chestii care trebuie sa stii sa le faci si mai ales cum sa le faciwinking

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Eu am o parere buna despre fetele care se masturbeaza, pff, eu de la 12 ani o belesc si dupa majoritatea site-urilor penisul meu e mare, deci nu mi-o afectat cresterea sau alte tampeni, sunt sigur ca nici la fete nu e altcumva, apropo, de curiozitate cu ce te masturbezi?, eu cu trainica stanga big grin

| Dinu_Mihaela_1981 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca nu simti nimic pentru prietenul tau sau esti foarte stresata in ultima vreme.Nu este un lucru grav ce zici, dar daca nu simti nimic atunci schimba partenerul sau discuta cu el despre acest lucru