| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa intreb pe cineva care stie! Daca citesc rugaciunile; Talismanul,Braul, Maicii Domnului si Visul Maicii Domnului o sa imi ajute? Am niste probleme legate de farmece si momentan nu le pot rezolva pentru ca nu sunt in tara! In Braul Maicii Domnului unde scrie ....pentru viata,sanatatea robilor lui D-zeu(eu acolo pun numele celor din familia mea).Are efect rugaciunea asupra lor sa fie protejati daca ma rog doar eu pentru ei? Cele trei rugaciuni le citesc cel putin o data sau de doua ori pe saptamana si apoi rugaciunea sfantului Ciprian care se afla pe ultimile pagini ale acatistului Ciprian(pentru farmece si blesteme).Imi ajuta? Funda si va rog mult sa imi raspundeti pentru ca nu stiu ce sa citesc si ce sa fac pana ajung n tara sa pot face ceva in aceasta privinta(am azit ca la vrajitoare e pacat sa mergi, dar eu vreau sa dezleg.nu stiu cum sa fac).Scz categ

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
MAi bine du-te la biserică şi cere sfatul unui preot să-ţi recomande el rugăciunile potrivite. Cel mai bine ar fi să te rogi dimineaţa şi seara, să citeşti rugăciuni dintr-o carte de rugăciuni şi aşa diavolul nu-şi va mai putea pune vrăjile asupra ta.

9 răspunsuri:
| victorasM a răspuns:

Iti ajuta si acestea, dar cel mai bine ar fi sa mergi la preot la biserica sa iti citeasca cateva rugaciuni ( din Molitfelnic) mult noroc! Funda?

| h3r a răspuns:

Răul e peste tot, cum am mai spus, diavolul lucrează.
Îmi pare rău pentru situația ta, puțini dintre noi avem de-a face cu lucruri rele, grele, urâte.
Îți recomand Acatistul Maicii Domnului și Talismanul, pe care să-l citești zilnic( timp de 20 de zile! )
Contează și dacă citești, ba da!

Ai încredere în Dumnezeu, roagă-te și fii lângă familia ta la greu. Învață din greșeli și schimbă-te unde e cazul.
E aiurea că vorbim despre credință la această categorie.

Deci da, normal că are efect!happy
Numai bine ție și familiei tale!

| Oana92 a răspuns:

Cel mai important in astfel de cazuri este sa mergi la un preot CU HAR sa iti faca rugaciunile Sfantului Vasile cel Mare. Ajuta mult si daca citesti cu rugaciuni, intra pe www.crestinortodox.ro si o sa gasesti mai multe. Aaaa..ar fi bine sa dai prin casa cu apa sfintita si tamaie si nu ar strica sa dormi cu o carticica mica de rugaciuni sub cap. Din cate stiu eu(ca din pacate sun si eu patita) acatistele se citesc timp de 40 de zile si se tine post in acest timp, daca nu poti incearca macar miercurea si vinerea. Sper sa iti rezolvi problemele, o sa ai nevoie de multa credinta!

| delia5609 a răspuns (pentru Oana92):

Iti multumesc mult de raspuns!

| grab a răspuns:

NU ajuta doar CITITUL!

Cel mai mult te ajuta sa realizezi ca farmecele sunt niste facaturi care de fapt au in spate o "logistica" bazata pe exploatarea vulnerabilitatilor credulilor.

Apoi, ar fi bine sa vorbesti si cu un preot batran eventual la vreun schit celebru. Te va ajuta cu siguranta!

Despre ce farmece este vorba? Poti sa imi dai detalii in privat?

Thx!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine nu a trecut prin asta inseamna ca eegat la ochi. Oameni rai sunt peste tot mai ales cei dragi, cunoscuti, prieteni, vecini. Roaga pe cineva din tara: mama tata bunic frate var etc sa vb cu un preot si sa faca slujbe de desfacere a vrajilor, sf anton din Bucuresti este biserica de rupere de blesteme si de necurat. Ceea ce citesti este f bine cel putin de 3 ori dimineata3 la pranz si seara 3 ori. Cel putin. Tine post si roaga te. Foloseste mir pe frunte in special. Se da maslu si liturghie cineva din tara poate sa faca asta. Succes si tine ne la curent.

| Capriciu a răspuns:

Buna! Este bine ca citesti rugaciuni si citeste in continuare ca vor avea efect eu de exemplu am avut o dorinta mare si am citit talismanul si mi s-a indeplinit dorinta, deci are efect roaga-te in fiece zi si du-te la manastiri biserici si vorbeste cu protii despre problemele care le ai cu farmecele si ei iti vor spune ce sa faci. Bafta!

| Elsker a răspuns:

Bunahappy Acum cativa ani am auzit la radio o emisiune, unde un ascultator a adresat o intrebare(daca exista vraji si ce-ar putea face pentru a le dezlega), iar preotul a raspuns ca trebuie sa mearga la 9 biserici, iar unul dintre preoti sigur va reusi sa le dezlelge. Cel mai bine ar fi sa te duci la un preot pana nu este prea tarziu.

| dinamo2014 a răspuns:

Nu! 1.nu exista farmece si alte basme proaste...2.Roaga-te la dumnezeu in fiecare zi si niciun spirit nu se atinge de tine!