| anonim_4396 a întrebat:

ma ajuta la ceva daca citesc rugaciunile: Talismanul, Braul Maicii Domnului, Visul Maicii Domnului si cate o data Acatistul Sf Ciprian(mai des rugaciunea de la sfarsit)? Am niste probleme legate de farmece si nu sunt in tara asa ca nu pot merge la preoti.Cand citesc Braul Maicii Domnului unde pune robii tau eu spun numele celor din familia mea care sunt afectati de aceste "probleme".E bine macar atat? Ce alte rugaciuni as mai putea citi pentru aceste lucruri? Acestea de mai sus le citesc cel putin o dada sau de 2 ori pe saptamana. Funda si vot.Scz categ

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Te ajuta daca te rogi sincer.

| fuzzer a răspuns:

Rugaciunile, sunt scrise de oameni pacatosi, imperfecti. Nu vad nimic dumnezeiesc in asta. DAca tot ai chef sa citesti ceva "sfant", deschide Biblia.

| Seby90 a răspuns:

You sir are one stupid person. Never lay eggs.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna!
Eu nu sunt un om ce respecta regulile religiilor intr-un mod strict, incerc sa fiu un om corect, sa respect pe cei din jurul meu si sa-i ajut pe cat imi sta im putinta.
Nu cred in farmece, n-am crezut niciodata si referior la intrebarile tale. Cand citesti o rugaciune important este sa o spui din suflet si cu incredere ca Dumnezeu te va ajuta, nici intr-un caz o rugaciune nu se citeste ca pe o poezie.
Pe scurt importanta este credinta cu care citesti o rugaciune nu felul acesteia.

| ADN30 a răspuns:

In Matei 6:7 Isus spune,, Dar, când vă rugaţi, să nu spuneţi aceleaşi lucruri la nesfârşit".
Este inutil sa vii in fata lui Dumnezeu mereu cu aceleasi cuvinte scrise de oameni;-)

| Achtor a răspuns:

Poti sa le citesti, sa le spui ca nu vor avea efect daca nu le spui din suflet nu valoreaza nimic

| oricinw a răspuns:

Eu zic sa nu te complici, e destul daca citesti Talismanul si mai ales daca il citesti cu multa credinta.

| Nemiroff a răspuns:

Tu citesti rugaciuni, insa astazi am vazut o intrebare de la tine : unde pot gasi filme porno romanesti laughing Pai ce facem?