| MayaMary a întrebat:

As vrea sa ma ajutați cu un sfat. Imi place de un baiat pe care îl cunosc de 3-4 ani. Lucian si acum are 20 de ani. (eu am aproape 18) Am încercat o relatie cu el acum 2 ani dar m-a dezamăgit. În primele zile de relatie când ne vedeam...imi punea mana pe sâni și fund. M-am despartit de el. Si un timp nu am mai vorbit. Am cunoscut alt băiat m-am îndrăgostit și am decis să-mi încep viata sexuala cu el. După un an de relatie în care mai mereu ne certam pe tot felul de motive banale, ne-am despărțit. Am stat un timp singura.
Într-o seara am decis sa ies pe afara cu mai multi prieteni. Acolo a fost și Lucian. Am vorbit, am ras am glumit. Am văzut ca s-a schimbat ca nu mai era asa de 'pervers'. Mi-a zis sa fim impreuna ca de data asta va fi diferit ca s-a schimbat. Am acceptat. Am iesit doar noi intr-o seara și încerca sa îmi puna mana pe fund. I-am zis ca nu îl las. Ca am vorbit ceva si vreau sa vad ca s-a schimbat. Si el știind ca deja mi-am inceput viata sexuala, mi-a spus " cu ala te-ai culcat și pe mine nici nu ma lasi sa te ating". I-am dat dreptate și i-am zis ca îl las dar cu limita. Si acum după câteva zile a zis ca într-o zi va dori și sa se culce cu mine.
Eu as vrea sa fac acest pas când voi fi pregătită, dar cel mai mult îmi este frica sa nu ma părăsească după. Stiu am povestit mult. As vrea sa ma ajutați, nu știu ce sa fac. Chiar vrea ceva serios sau doar sa obtina ceva de la mine? Sa ii acorda o sansa și sa vad ce face cu ea. Sau sa îl las și să-mi continui viata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu speri ca cel cu care vei face sex incepand de acum, va fi si cel cu care iti vei intemeia viitoarea familie s-ar putea sa fii nevoita sa astepti inca multa vreme. Probabilitatea de a intra intr-o relatie care sa devina permanenta de la aceasta varsta este una destul de mica. Nimeni si nimic nu iti poate garanta ca el sau un altbaiat/barbat nu te va parasi dupa ce vei intretine raporturi sexuale in cadrul unei relatii de cuplu de mai lunga sau scurta durata. Pana la urma totul depinde de noroc, de sansa, de caracter dar mai ales de ceea ce-ti doresti tu de fapt. Mult noroc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, esti constienta ca asta nu vrea decat sex si totusi vii s ane intrebi pe noi ce sa faci?!
Decizia iti apartine!
Faci sex cu el, va stii tot cartierul, pentru ca atat este interesat sa obtina de la tine, in rest, tot un mitocan ramane.
Ceva serios nu va vrea niciodata de la tine, ce nu-ti este clar? A aflat de la altul ca ai avut sex cu ala, si acum insista sa te culci si cu el, dupa ce va obtine ce vrea, te va arunca ca si celalalt. Categroci te va parasii dupa ce va vea sex cu tine, doar nu face colectie de fete cu care se culca!
Poate ar trebui sa fii mai isteata la capitolul asta, ca te mai procopsesti si cu vreun pui de boala sexuala si apoi, se duce naibii de rapa imaginea ta de fata serioasa, daca ajungi sa te intinzi cu unul si altul.

| Emilian65 a răspuns:

Lucian, nu vrea de la tine o relatie serioasa ci vrea doar sex.

| LoveSleep a răspuns:

Cum naiba să te cheme Lucian și să fii și pervers?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod logic si normal, oricat ar fi fost el de pervers, daca avea ganduri serioase cu tine, adica daca chiar te placea, nu ar fi facut asta.

| AlexandruInu a răspuns:

Bun hai sa iti zic ceva... Acum sa nu va aud ca ma criticati. Am cunoscut o fata de 18 ani a fost flori si ciocolata prima luna. Si eu faceam la fel ii puneam mana pe fund dar ii convenea. Dupa un timp cam 3 luni am fost pe la ea ca i s-a stricat PC. Cum am intrat pe usa a si inceput cu saruturi cu atingeri hainele zburau de pe noi.Am ajuns eu in boxeri si ea in chiloti sutientul a zburat.Am inceput sa intaintez saruturi apoi sanii si pe urma ceva m-a oprit de a face dragoste cu ea. Am plecat repede. (Eu am 16 ani) Au fost certuri si pe urma despartire. Acum imi dau seama ca eu am vrut doar sa ma culc cu ea. Singur mi-am dat seama atunci nu am constiintizat.Cazul meu cred ca se potriveste si in cazul tau cu tipul asta. S-ar putea sa te lase cu ochii in soare dupa ce o sa il faci fericit. Daca a inceput atunci cu pipairi pe fund si sani.

| blackPug97 a răspuns:

Draga,daca a inceput direct cu " cu ala te-ai culcat și pe mine nici nu ma lasi sa te ating", ii clar ca de aici numa relatie nu o sa iasa

Răspuns utilizator avertizat