| nykoletha1313 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva.

Acum 3 zile ramaseseram la verisoara mea sa dorm si eiseram pe afara. plimbandune neam intanlint cu niste baieti de la mine de la scoala si cu fratele sau mai mare. cam asa incepe totul. fratele lui baitul care e la mine la scoala numit (Ricardo) mereu vnea in spatele meu si al verisoarei mele nu ne lasa de loc aproape cand sa intram in casa eram pe o straduta si eram eu ricardo varamea si frasu lui ricardo... ma rog varamea se enervasera apoi a plecat in fata frasu plecasera pe strada lui iar eu am ramas cu el. vroia sa ma sarute iar eu am fugit ca imi era rusine... (sunt timida)
a plecat si s-a suparat pe mine in fine. astazi la fel eram pe strada ma duceam acasa de la scoala si cum mereu ma duc cu o prietena si cu ala care ziceam imi inainte veniseara frasu lu asta si aia se ducea in fata iar eu mereu ramaneam cu ricardo asta in spaet si era sa ma sarute si tot asa am fugit si pe strada mereu ma lua in brate deci nu il mai suport il inteleg ca e indragostit de mine dar macar sa ma lase sa iau aer.

cum pot sa fac sa scap de el nu vreau sa il mai fac sa se supere pe mine deja e prea mult ce fac eu nu il plac nu e de teapa mea mie imi place de altu.

intrebarea mea este...

cum pot sa scap de el?
cum pot sa il fac sa ma uite?

plizz raspuns

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

In primul rand trebuie sa discuti fata in fata cu acest Ricardo. Fa-l sa inteleaga ca vrei sa fiti doar prieteni. Acum depinde de el daca v-a intelege sau nu.

Numai bine!

| MarTZius a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa vb cu el si sa ii explici k tu nu vrei sa fi cu el si ca cel mai bine ar fi sa ramaneti amici k asa ar fi cel mai bine.degeaba ati fi impreuna daca tu nu simti nimic pentru el k ar ajunge sa sufere si tu nu cred ca ai vrea asta.incearca sa vb cu el.e cea mai buna solutie.winking

| swagMeOutBitch a răspuns:

Vroia sa ma sarute iar eu am fugit ca imi era rusine.:]]]]]]]]=]]]]]]]]]]]]]]]]]
in fine.eu cred ca nu o sa te lase foarte usor in pace.cel mai simplu e sa-i arti k ai p altcineva:d

| nykoletha1313 explică:

Fata in fata mi-e rusine unica posibilitate sa ai spun este pe mess dar mie teama sa nu iasa rau mie team ca se va suupara pe mine si ca suferi din cauza meu eu nu imi doresc asta nu sunt o zeita sa nu il fac sa sufere dar nu vreau sa il fac sa sufere dar nici s afiu cu el nu sumt nimic pentru el nu reprezinta nimic pentru mine

| diana12035 a răspuns:

Data viitoare cand mai ramai cu el spune-i ca nu esti interesata si cati pare rau sau ca nu gaseste nimic frumos la el saaauu... poti sal saruti si sa fii impreuna cu el si sai explici unde greseste si sa te ia mai usor ca nu iti lasa aer acum depinde de tine ce o sa faci...bafta oricare ar fi decizia ta happy