| JackieASD a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva. imi place de un baiat dar mi-e rusine sa-i spun in fata ca il iubesc. de obicei noi cand iesim de la scoala ne ducem amandoi si ne plimbam si tot nu am curajul. odata, in sala de sport, eram cu fete si el juca fotbal afara iar eu am zis ca il iubesc pe baiatul acela si a inceput toate fete sa faca liniste si sa zica ca eu il iubesc pe baiatul acela. ziceti-mi ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| AndyDeea a răspuns:

Daca iti e frica trimite-i un mesaj. Sau trimite-i o scrisoare, lasaa-i-o intr-un caiet. Sau daca sti unde sta lasa scrisoarea in posta. Cel mai bine ar fi sa ii lasi scrisoarea chiar tu.

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Doamne ma fato unde iti e atitudinea, mergi si vb cu el ce naiba? si va mirati k nu va baga in seama.baietii stiu ce vor, nu vor fete blegephbbbbt

| JackieASD explică (pentru elasexygagica):

Ce ai? te doare capu? mananca sau ia un agocalmin

Răspuns utilizator avertizat
| EuZina a răspuns:

Intai afla daca te place si el, si atunci cu curaj spune-i pe mes undeva unde sa nu fie cu alte pers sau dai de inteles asta.Vei vedea reactia lui si daca te place iti va ras frumos la ceea cei vei spune.Curaj.A si nu mai spune tutror sentimentele tale decat celor care intredevar ai incredere, crede-ma.Te pup, sper sa te placa si el si sa avea poate chiar si o relatie.

| EuZina a răspuns:

Scuzami greselile.rectific,,intr-adevar'',,aveti''

| MorcovuNud a răspuns:

Pei spune-i cal iubesti si sarutal din prima si sa tina sarutu mult cam asta merge 100% mie

| BabyBloo a răspuns:

Ia atitudine! Cum sa iti fie rusine sa ii spui? Fii serioasa,baietii apreciaza fetele putin mai tupeiste! Du-te la el si spune-i : "Vreau sa discutam,acum! Pentru ca eu te plac,vreau sa aflu daca ma placi si tu, pentru a nu-mi mai face sperante degeaba!" si daca spune ca si el te place, spune-i un "Te iubesc" si saruta-l pasional!