| anonim_4396 a întrebat:

[ as vrea sa ma ajutati cu un sfat, daca se poate ]
Acum o luna am fost cu un baiat cateva zile doar.ne-am certat si nu am mai vrut sa fim impreuna.Au trecut vreo 3-4 zile dupa despartire si mi-a dat un mesaj, daca as vrea sa ma impac cu el.Eu i-am zis ca nu mai vreau sa-si mai bata joc de mine si a doua oara, i-am zis destul de frumos ca nu se mai poate. S-a enervat si mi-a dat un mesaj ca " esti asa de slaba, te bate vantu`, idioat-o! " si eu i-am zis doar ca " mai bine asa decat ca tine o vaca " laughing ...mai rau de atat nu i-am zis. a inceput sa ma injure si sa ma faca in toate felurile, a inceput si cu amenintari ca daca ma vede ma bate.Am vorbit cu prietenul meu si i-am zis sa vorbeasca ei putin si sa lamureasca treburile ca sunt prieteni. Dar degeaba ca tot imi da mesaje si ma ameninta cu bataia! sad am vorbit cu mai multi prieteni de-ai mei mai mari si au zis ca daca se leaga de mine sa-i sun si eu vin. nu am vrut sa se ajunga chiar aici. ce sa faac? sad ma ajutati cu un sfat, va rog :-s?

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ar trebui sa-i zici ca daca asa se razbuna pe tine din cauza ca nu ai mai vrut sa fi cu el. Oricum e foarte suparat ca l-ai respins, dar a fost alegerea ta si trebuie sa o respecte daca cu adevarat tine la tine, nu o sa-ti faca nimic, asa spun toti numai ca sa te impaci cu ei si sa le cazi la picioare.Nu-l baga prea mult in seama ca o sai dai apa la moara, fa ce crezi in momente de tensiune, controleazate daca te jigneste, inainte sai dai o palma, il va durea mai mult ca ai facut-o decat ca l-ai lovit, iar asta ar incheia tot purtanduse poate mai raau, sau chair sa nu ti mai faca nimic.Am incercat sa-ti explic perspectiva mea, bineinteles ca tu alegi si nu poate fi chiar corect la ce mam gandid iar tu il cunosti mai bine decat toti.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, face asta de ciuda, nu cred ca ar da in tine, vrea sa te sperie sa il accepti, se simte oarecum umilit ca te-ai purtat asa, ca l-ai refuzat. Oricum nu merita atentia ta, si eu am patit la fel, ignora-l total, nu il baga in seama, fi indiferenta, schimba nr de tel si fa cumva sa nu il afle el.

| bluesky a răspuns:

Ce idiot ce tampit ce om ce egoist si pot contianua mult
Scuza-ma ca l-am jignit, chiar nu pot sa cred ca exista asa specimen. straight face Nici sa nu iti treaca prin cap sa te mai impaci cu el, cred ca e in stare sa te bata daca nu vrei sa te culci cu el. straight face Parerea mea... Foarte bine ai facut ca ai spus prietenilor, spune-le celor in care ai incredere sa te ajute si la parintii tai. Spune-le, ca ei te pot ajuta. E destul de grava situati, ai mare grija de tine! Bye!

| Paris a răspuns:

Cand eram mica ziceam mereu cand ma ameninta cineva: "Cum sa imi fac asta? ce tu crezi ca eu n-am parinti?" Imi pare o chestie de copii, cred ca baiatul respectiv se amuza pe seama ta, vede ca te infricoseaza si continua cu aberatiile happy Insa daca treaba chiar e serioasa, trebuie neaparat sa porti o discutie serioasa cu el. Nu o fi intr-atat de tampit incat sa nu inteleaga anumite chestii happy

| IQOnly a răspuns:

Treaba e destul de complicata.Ar trebui sa il intrebi pe prietenul acela rau de ce nu te lasa in pace, si daca nu raspunde spune-i sa-si caute alta prietena.

| adeana a răspuns:

Fie il ignori de-acum inainte si nu mai raspunzi la niciun mesaj, nu mai pui pe nimeni sa intervina pentru tine, fie mergi la politie, le arati mesajele si se vor ocupa de el. macar sa-l sperie putin.

| mirceagall a răspuns:

Banuiesc ca si el e pusti asa ca tine, spune-l lu' tata, vorbesc serios, sa-i de-a tatal tau 2-3 palme sa vezi ce se cuminteste.

| Ancutsa a răspuns:

Am rezolvat, a vorbit cu un baiat mai mare decat el care stie ca-i in stare sa-l bata... asa ca aseara m-a sunat si a inceput sa-si ceara scuze laughing m-a intrebat daca vreau sa ramanem amici. Va multumesc din suflet ca m-ati ajutat love struck

| cristibossu27 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti cu el fata in fata si sa lamuriti treburile.cu amenintari nu ajungeti nicaieri.mai bine ramaneti amici.si despre prietenul tau actual pot sa-ti spun ca nu ati e iubit.crde ca mai mult tine la fostul tau prieten si de aceea nu intervine.

| marry_7650 a răspuns:

Cineva care a avut curajul sa te ameninte macar o data o va face si a doua oara, foarte urat cand cineva nu accepta un refuz, sa se comporte asa sai fie rusine...Ancussa ai atata iubire de dat in viata asta dar ofera celui care merita, deschide ochii bine si gandeste-te bine inainte sa ei o decizie, succes

| eu_8583 a răspuns:

Du-te si stai de vorba cu el. numai voi doi si intreaba-l daca ai mai dai o sansa ce are de gand. o sa traga cu dintii ca relatia voastra sa fie una frumoasa si sa va mandriti amandoi ...sau o sa fie doar un amator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Unde Doamne iartă-mă la-i găsit pe ciobanul ăsta? Părinții lui așa l-au educat?
Vezi-ți de treaba ta și lasă prostul în pace!
Dacă dă în tine, fă o plângere la Poliție și se va liniști.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la femei incepe totul...