| anutza1991 a întrebat:

as vrea sa stiu cand o sa-mi vina menstruatia deoarece iau anticoceptionale regevidon si am uitat sa beau pastilele de culaoare maro! mss

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Absolut nimeni nu poate sti. Anticonceptionalele sunt facute numai pentru persoane responsabile, care le iau strict conform recomandarilor ginecologului, fara abatere.
Cred ca este foarte important sa mergi din nou la ginecologul care ti le-a prescris si sa discuti problema asta cu el. Oricum, daca nu vine menstruatia in pauza de 7 zile, nu incepe alta folie nici in ruptul capului, fiindca cea mai probabila cauza a amenoreei pe anticonceptionale este o sarcina (mai ales daca le-ai luat aiurea).