| alyn68 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot scapa de ejaculare precoce, daca careva stie ceva tratament potrivit pentru asa ceva. Fara raspunsuri aiurea si fara rost. Multumesc. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este modul caracteristic de comportament a marii majoritati a tinerilor aflati in faza de incepere a vietii sexuale situatie care se produce din cauza surescitarii extreme imposibil de stapanit si de evitat in cazul primelor contacte sexuale si uneori chiar pe parcursul primilor ani de viata sexuala ocazionala. Chiar la inceput in cazul intretinerii primelor contacte sexuale si mai ales in cazul in care aceste contacte sunt intretinute cu o partenera noua sau chiar si cu iubita insa chiar la inceput, dar destul de rar, excitatia va fi mereu foarte intensa. Chiar daca se produce ejacularea in mod sigur reintrarea penisului in erectie de regula se produce foarte rapid la cateva minute (1-2 min.), uneori este posibil ca penisul sa nu devina complet flasc si de fapt sa ramana oarecum semierect. Intre a 2-a si a 3-a repriza perioada de penetrare va creste putin insa aceasta stare poate sa fie diferita de la caz la caz, fiind in functie de dispozitie, de starea de sanatate, cat esti de odihnit si nu in ultimul rand cat este de atragatoare/excitanta partenera. Fiind tanar, viril si potent nu ar trebui sa apara nicio "poticneala" sau disfunctie erectila. In mod normal chiar la inceput "de drum" este exclusa posibilitate inlaturarii complete a ejacularii precoce chiar daca partenera este neatragatoare sau urata ca "moartea-n vacanta". Ai putea incerca ca inainte de o partida de sex care stii sigur ca se va consuma in mai multe reprize sa consumi o masa bogata caloric si este foarte recomandat sa folosesti 2-3 pahare de vin rosu dulce cum este cea denumita "Lacrima lui Ovidiu". In timp vei acumula de tot mai multa experienta sexuala si in mod sigur dupa un anumit timp vei reusi sa-ti coordonezi si controlezi procesul ejacularii, incat sa mentii durata actului sexual dupa dorinta ta. Succes!

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si tu esti minor? Cel mai la indemana e sa te golesti singur cu o ora inainte, sau o rogi pe ea sa te masturbeze pana ejaculezi, si dupa o ora o faceti, dar numai protejat!
Mai poti sa iti tii respiratia cateva secunde, cand simti ca iti vine, si si iesi din ea, siapoi reintri usor de tot, si miscari rare si lente de tot.

| kandaraki a răspuns:

Cea mai sigura metoda sa scapi de ejaculare precoce este sa nu mai faci sex