| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As vrea sa stiu cum sa ma pot apropia de un profesor!
Eu sunt fata el e barbat dar intre noi exista un fel de chimie, empatizam unul cu celalalt.
Mereu cand ma asculta imi foloseste prenumele in timp ce pe ceilalti colegi ai mei ii striga pe numele de familie.
Cand ne intalnim pe coridoarele scolii se uita lung in ochii mei(uneori mi se pare foarte ciudat) iar eu il salut si el paraca ramane mirat.
In ultima vreme am observat ca ii place sa ma intepe, sa vada ca fac bot dupa care imi zambeste...(asta ma scoate din minti)

Problema mea imensa este ca nu stiu cum sa il abordez, nici cand, si cand ajung fata in fata cu el ma pierd total.
As vrea macar sa am un subiect pe care sa il discut cu el fara sa il plictisesc dar care sa ii atraga in mod placut atentia, sa il impresioneze.

Aveti ceva idei?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prima idee si cea mai buna ar fi sa-ti pastrezi simpatia pentru tine, pentru ca o asemenea relatie ar fi condamnta din start si v-ar aduce ambilor numai necazuri.
Cu totii am simpatizat un profesor sau o profesoara, simpatie care a avut tente erotice sau nu!
Cauta un baiat de varsta ta, care iti poate raspunde sentimentelor si fereste-te sa dai curs micii tale slabiciuni.
Iti faci o favoare personala.

| AdyAdeluş a răspuns:

Aaa fara suparare dar mi se pare ceva foarte foarte ciudat! Adica mai bine ai incerca sa te dai pe langa baietii de varsta ta. Chestia asta nu mi se pare ok si nu te incurajez/

| ElenaSA a răspuns:

Renunta la aceste ganduri.Relatia este interzisa si nu are viitor.In caz ca el raspunde da acestei relatii isi pierde jobul.Este riscant.Iar din ce spui tu nu reiese ca simte ceva pentru tine.Doar ca te simpatizeaza.Este cale lunga pana la sentimente profunde.

| NoName0x0 a răspuns:

Cati ani ai? relatiile gen elev- profesor sunt cam pacatoase! Numai profesorii nebuni la cap pot face asa ceva!

| SorinTudor a răspuns:

De ce nu incerci sa abordezi un baiat de varsta ta nu unu care-ti poate fi tata laughing

| LoriLoL a răspuns:

De ce vrei ca tu sa il abordezi? te simti in postura de a incepe tu ceva/? este penibil.el doar probabil te simpatzeaza sau flirteaza in mod discret.atata tot.dar tu te agiti

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Meseria de profesor presupune anumite reguli.
-Din cate stiu eu nu trebuie facuta distinctie intre elevi.
-Iar atractiile dintre profesori si elevi nu trebui sa existe din diferite motive.

Sunt dese cazurile de genu.E normal sa fii atrasa de el fiind mai mare, cu ceva experienta, iar tu esti in anii tineretii in care esti la stadiul de a trai noi experiente.
Sfatul meu prietenesc e sa renuti la astfel de ganduri.
Gaseste un baiat de varsta ta si traiti-va tineretea fara prea multe complicatii.

| Clesiu_Vlad_Tiberiu_1998 a răspuns:

Renunta e mult prea mare pentru tine si se poate lasa cu sanctiuni!