| Rredhead8 a întrebat:

Bună, aș vrea să știu dacă ați mai trecut prin asta și cum ați interpretat. Mă aflu într-o relație de un an și opt luni, iar atunci când ieșim la grătar, petrecere sau alte evenimente, cu gașca iubitului meu, unul din cei mai buni prieteni ai lui ( prieten din copilărie) după ce consumă câteva pahare, are prostul obicei să facă "glume" sau să bată apropo, cum că iubitul m-ar înșela, sau că m-a înșelat. E foarte neplăcut, deja a spus asta de atâtea ori încât nici în glumă nu mai poți să spui că e. Nu știu cum să percep aceste "glume". Încearcă să-mi spună ceva adevărat sau vrea doar să mă enerveze? Am aflat recent despre el cum că și-a înșelat iubita, iar ea nu știe nimic. Oare nu se teme că dacă continuă așa, mă enervez și îi spun iubitei lui ce a făcut?!

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este clar ca amândoi sunt bay boys Bad boys whatcha gonna do. Daca el permite prietenului lui sa spună asta cu voce tare înseamnă ca nu ii pasa dacă afli

| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau mi-as face griji ca iubitul are un astfel de personaj nesimtit si imatur drept best friend.Din punctul meu de vedere asta e un major red flag, imi pare rau. Faptul ca iubitul tau nu ii spune nimic, nu il trage de urechi si accepta situatia, iarasi, mi se pare lipsa de respect si imaturitate.O gluma inseamna ca ambele parti implicate rad, adica cine zice glume si persoana careia ii este adresata.Cand numai autorul,, glumei'' rade asta se indreapta spre hartuire, mai ales cand se intampla repetat, de fata cu altii.Nu merita nimeni sa fie injosit asa.

Ar trebui sa discuti despre asta direct cu partenerul, noi nu putem sti care e situatia.Probabil din perspectiva individului, daca el si-a inselat iubita, toti fac asa? Habar n-am. Daca se mai intampla inca o data sau de doua ori, spune-i iubitei lui ce pretuita este, macar ea sa nu-si mai piarda timpul la astfel de iesiri.